Türkiye’nin En İyi Glamping Alanları Listesi

Son dönem insanların doğayla iç içe tatile öncelik vermesiyle birlikte kamp yapmaya olan ilgi arttı. Ancak çadır kampı yapmak herkese uygun olmayabiliyor, işte bu noktada glamping tesisleri devreye giriyor. Glamping nedir diye sorarsanız glamorous camping‘in birleşimi olarak ortaya çıkmış bu sözcük, lüks kamp yapmayı ifade ediyor. Glamping ne demek öğrendiğimize göre Türkiye glamping alanları ile devam edebilirim.

Türkiye glamping alanları
Longosphere

Türkiye Glamping Alanları

Bu tip listelerde her zaman yaptığım gibi bölgelere ayırarak ilerleyeceğim, böylece yaşadığınız yere ya da tatil yapmayı düşündüğünüz yere en yakın glamping tesisini kolayca bulabilirsiniz. Glamping konusunda önce Ege, sonra Marmara bölgeleri daha çok öne çıkıyor. Akdeniz’de 3, Karadeniz’de sadece 1 tesis buldum, diğer bölgelerde hiç bulamadım. Her bir tesisin web sitesi veya instagram adresini paylaşıyorum, oralardan fiyatları inceleyip iletişime geçebilirsiniz. Bu listede sadece klasik bungalov konaklama imkanı ya da sadece kendi çadırınızla konaklama imkanı sunan tesisleri dahil etmedim, glamping tesisleri var sadece. Diğer alternatifler için önceki yazılarımı okumanızı öneririm.

Türkiye’nin En iyi Kamp Alanları Listesi

İzole Doğa Tatili için Otel, Bungalov ve Kiralık Ev Önerileri

Airbnb üzerinden kiralayabildiklerimizi de bir araya topladım, şuradan inceleyebilirsiniz.

Marmara Bölgesi Glamping Alanları

Riva Valley Glamping: İstanbul’dan fazla uzaklaşmadan manzara, yeşillik ve denizle buluşmak isterseniz Beykoz’daki dome çadırlardan oluşan bu tesiste konaklamayı düşünebilirsiniz.

instagram.com/rivavalleyy

Sahil Kamp: Şile’de yer alan tesiste çok fazla konaklama çeşidi bulunuyor. Glamping çadırlar, Tiny House’lar, bungalowlar, taş evler, hobbit evleri ve villlalardan hangisinde isterseniz kalabilirsiniz.

sahilkampistanbul.com/konaklama

Longosphere: Türkiye’nin en kapsamlı ve en büyük glamping tesisi, İğneada’da bulunuyor. Bungalov ve üçgen çadır tipinde iki çeşit glamping konaklama imkanı var. İçinde restoranı,macera parkuru, kasaba sokağı, barı vs. var.

longosphere.com

İğneada Gezi Rehberi: Yerlisinden Detaylı Öneriler

Dupnisa Kamp: Burası henüz açılmadı ama ilk benden duyun istedim. 🙂 Mayıs 2021’de Kırklareli’nin Kofçaz ilçesinde açılması planlanıyor, reklamlarından epey güzel görünüyor.

dupnisakamp.com

Uludağ Kamping: Uludağ’ın eteklerinde, Keles Dağdibi’nde bulunan kamp alanında 4 adet kulübe, 6 adet çadır alanı var.

uludagkamping.com

Gökyüzü Kutusu: İznik’te yaylada, çatısı açılan ahşap bir bungalov içinde uyuma imkanı sunuyor. Bungalovun içinde sadece yatak var. Duş, wc ayrı bir yerde bulunuyor.

instagram.com/gokyuzukutulari

Ege Bölgesi Glamping Alanları

Gargara Kamp: Tesis bünyesinde asma çadırlar ve çadır evler bulunuyor. Küçükkuyu – Assos Yolu üzeri 7. km’de Arıklı Köyü Altı mevkiinde yer alıyor.

gargarakamp.com

Mavi Zeytin Beach & Glamping: İçinde duş, tuvalet, ve çift kişilik karyolası olan 16m2‘lik lüks çadırlarda konaklayabiliyorsunuz. Assos Sahil Yolu, Ahmetçe Altı mevkiinde yer alıyor.

mavizeytinbeachclub.com

Kozluyalı Glamping: Tesiste 6 tane balkabağı çadır var. 13 m² genişliğinde ve 3 metre yüksekliğindeki bu çadırlarda çift veya tek kişilik iki yatak, aydınlatma, havalandırma ve wc-banyo bulunuyor. Ayvacık, Büyükhusun Köyaltı Sahil mevkiinde yer alıyor.

kozluyali.com

Adaperest Glamping: Bozcaada’da, 4 kişilik tek bir karavan ve bahçeden oluşan bir konaklama yeri.

instagram.com/adaperest

Kısa Kısa Bozcaada Rehberi

Bozcaada’da Kiralık Tatil Evleri

Mola Glamping: Mola Beach Cunda’nın bahçesinde 2 adet karavan ve 4 adet glamping çadırından oluşan bir tesis.

molacunda.com/mola-glamping.php

Cunda Fora Glamping: Cunda’da, bungalov odalar ve 2-3-4 kişilik karavanlardan oluşan konaklama birimlerine sahip bir tesis.

cundaforaglamping.com

Kuzey Ege Gezi Notları: Assos ve Ayvalık Gezilecek Yerler

Pingala Glamping: Karaburun’da, karavanlardan ve glamping çadırlardan oluşan konaklama birimlerine sahip bir tesis.

pingalacamp.com

Mona Glamping Caravan Suites: Sığacık’ta, 5 karavan, 1 tiny house ve 3 glamping çadırından oluşan bir tesis.

monacamp.com

Sığacık’ta Glamping Deneyimi: Mona Camp

Vadi Alaçatı: Alaçatı’da, her birinin kendi bağımsız bahçesi ve tarlası olan geri dönüşümlü 20 tane yuvarlak ahşap odalardan oluşan bir tesis. Hepsi deniz, orman, lavanta ve zeytinlik manzaralı 2’şer, 3’er, 4’er kişilik.

vadialacati.com

Avalon Steppes: Fethiye Kayaköy’de yer alan tesiste oba çadırı şeklinde konaklama birimleri bulunuyor. Dışarıda çadır gibi görünüyorlar ama içleri Osmanlı ve İngiltere saraylarından ilham alınarak döşenmişler.

instagram.com/avalonsteppes

Perdue Otel: Faralya’da, yeşille mavinin buluştuğu noktada, 11 tane lüks çadırdan oluşan bir tesis. Burası özellikle romantik bir tatil geçirmek isteyen çiftler için çok uygun.

perdue.com.tr

Kocabahçe Glamping: Bozburun’da, bungalovlar, lotus çadırlar, büyük kamp çadırlar ve izci çadırlarından oluşan bir tesis.

kocabahceglamping.com

Bonjuk Bay: Marmaris Çamlı’da taş evler, bungalovlar ve glamping çadırlardan oluşan bir tesis. Burada genelde özel etkinlikler düzenleniyor.

bonjukbay.com

Kabak Dome Suites: Kabak koyunun yamaçlarına kurulmuş olan tesis, oldukça lüks bir glamping deneyimi sunuyor. Manzara ve imkanlar çok iyi görünüyor.

kabakdome.com

Chakra Beach Kabak: Kabak’ta, yuvarlak bambu odalar ve standart bungalovlardan oluşan bir tesis.

chakrabeachkabak.com

Club Amazon Bördübet: Marmaris ile Datça arasında, butik van, çingene arabası, taş oda, mini bungalov, bonibon oda ve küp oda gibi konaklama birimleri olan bir tesis.

clubamazon.com.tr

Akdeniz Bölgesi Glamping Alanları

Campo Portakal Eco Glamping: Çıralı’da bir portakal bahçesinde, 2 büyük çadır, 1 safari çadırı, 1 bedevi çadırı ve 1 çan çadırdan oluşan bir tesis.

campoportakal.com

Kalinka Bungalow Camping: Çıralı’da 5 adet konik bungalov odaya sahip, aynı zamanda çadır ve karavan konalaması yapılabilen bir tesis.

kalinkacamping.com

Kaş Joy Glamping: Kaş, Büyükçakıl plajına yakın, bungalov, glamping çadır ve apart odalardan oluşan bir tesis.

kasjoy.com

Kaş Gezi Rehberi ve Kaş Gezilecek Yerler

Karadeniz Bölgesi Glamping alanları

Livera Camping: Trabzon, Maçka’da 24 adet oba çadırından oluşan bir tesis, güneş ve rüzgar enerjisi kullanıyorlar.

liveracamping.com

Karadeniz Gezisine Gitmek için 10 Neden: Mutlaka Yapılması Gerekenler

Türkiye glamping alanları için önerilerim şimdilik bu kadar, doğa sevenler ve izole tatil yapmak isteyenler için umarım işe yarar bir liste olmuştur. Sizin de bu türde önerebileceğiniz, listede olmayan adresler varsa, lütfen yorumlarda paylaşın, ben de dahil herkes faydalansın. Benim de aklıma gelmeyenler vardır belki, gelirse ekleme yaparım.

Yeni Dönem Seyahatler Nasıl Olacak?

Sevgililer için Türkiye’de Romantik Tatil Önerileri

Daha iyi içerikler üretebilmem için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyorum. Gelecek yazılarımdan haberdar olmak ve önümüzdeki seyahatlerden bol fotoğraf ve video için beni takip etmeyi unutmayın! 

Instagram: hohhoyyt

Youtube: hohhoyyt

Pinterest: hohhoyyt

Facebook: hohhoyyt

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

1 Response

  1. Mart 3, 2021

    […] Türkiye’nin En İyi Glamping Alanları Listesi […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: