Tiflis’teki En İyi 7 Kahveci

Kahve denince akan sular durur, kırmızı çizgimdir diyenlerden misiniz? O zaman Tiflis’te mutlu olmak için doğru adrese geldiniz. Açık söyleyeyim ben kahvesiz yaşayamayanlardan değilim ama iyi ve kötü kahveyi ayıracak kadar kahve kültürüm var. 🙂 Tiflis’te yaşadığım için tüm kahvecileri denemeye çalışıyorum ve buraya gelecekler için güzel kahveciler listesi yapmak istedim. Tiflis’teki en iyi kahveciler rehberi sizlerle…

Tiflis’te En İyi 7 Kahvaltı Mekanı

Tiflis’in En Güzel 7 Gürcü Restoranı

Tiflis en iyi kahveciler

Tiflis’te en iyi kahve nerede içilir?

Tiflis’te çok kahveci açıldı ve açılmaya devam ediyor. Ben kendi deneyebildilklerim arasında hem ortam hem kahve olark en sevdiklerimi paylaşıyorum.

Shavi Coffee Roasters: Vera’da yer alan kahveci Tiflis’in en popülerlerinden biri diyebilirim. Girişteki bölüm dışında kasa arkasında da bir odası var. Genelde bütün masaları çalışanlarla dolu oluyor ama hep son kalan tek kişilik yeri denk getiriyorum. 🙂 Tart, kek gibi ufak tefek atıştırmalık yiyecekler de var.

Adres: 40 Mikheil Zandukeli St

Tiflis kahve

ERTI KAVA Coffee Room: Rustaveli caddesinin birazcık üstünde kalıyor. İç mekan olarak en sevdiğim yer burası diyebilirim. Bir odasında masa etrafında salıncaklar var, diğer odasında çocuk oyun alanı var, bir de ferah bir giriş alanı var. Bunun Vake şubesi de var ama siz benim dediğime gidin. Kahvaltı eçenekleri var.

Adres: 8 Mitropan Laghidze St

Tiflis kahve

Daily Grind Coffee & More: Özgürlük Meydanı’na oldukça yakın bir lokasyonda, Old Town’a doğru bir yerde kalıyor. Ufak bir kafe, şezlonglara oturup gelen geçeni izleyerek kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Kek, tart gibi kahve yanı yiyecek seçenekleri bulunuyor.

Adres: 4 Kote Afkhazi St

Tiflis kahve

Pulp: Vera’da yer alıyor. Havadar güzel bir mekan, kapı önünde de oturma yerleri var. Yine çalışanlar tarafından işgal edilen yerler arasında. Kahvaltı seçenekleri bulunuyor. Bir de burada nata yapıyorlar, seviyorsanız deneyebilirsiniz.

Adres: 22 Simon Janashia St

Tiflis kahve

Coffee Place: Sololaki bölgesinde, eski bir apartmanın giriş katında yer alıyor. İç dekorasyonunu çok sevdim, bir de camdan dışarı bakınarak kahvemi içmek keyifli oluyor. Kek, tart gibi kahve yanı yiyecek seçenekleri var.

Adres: 24 Galaktion Tabidze St

Tiflis kahve

Puri Guliani: Burası Chugureti’de yer alıyor, Dry Bridge pazarının hemen ilerisinde yer alıyor. Yani pazara gelirseniz kahve adresiniz belli. 😉 Tatlılarına bayılıyorum. Kahve dışında kahvaltı ve diğer öğünler için de gayet güzel bir mekan.

Adres: Saarbrucken Square

Tiflis'te en iyi kahve nerede içilir?

Kvarts Coffee: Rustaveli Caddesi üzerinde yer alıyor. Buranın özelliği kahveniz hazırlanırken sizin ayak üstü ufak bir karikatürünüzü yapmaları. Tiflis’ten böyle bir hatıra isterseniz uğrayın mutlaka. Kahvaltı seçenekleri var.

Adres: 26 Shota Rustaveli Ave

Başka güzel kahveciler de var ama bu yeme içme listelerimi özellikle butik ve kısa tutmayı tercih ediyorum. Tiflis’e gelenler çoğunlukla kısa süreli geliyor ve hepsini denemeye fırsat yok zaten, boşuna kafa karışıklığı yaratmadan nokta atışı en sevdiğim mekanları paylaşmaya çalışıyorum. Bu listeye özel olarak şehrin farklı yerlerinde şubeleri olan zincir kahvecilerden sevdiklerimi yazmak istiyorum. Kahve kimileri için çok önemli ve yukarıdaki listeden biri yakınınızda yoksa bunlara gidebilirsiniz: Coffee LAB, Entree, Paul.

Umarım kahveci önerilerim hoşunuza gider. Sormak istediğiniz ek bir şey varsa yorumlara yazabilirsiniz. Tiflis planı yapıyorsanız diğer yeme içme listelerimi de okumayı unutmayın. Daha iyi içerikler üretebilmem için eleştiri ve beğenilerinizi de yorum olarak bekliyorum.

Tiflis’te Nerede Kalınır? Tiflis Konaklama Önerileri

Instagram’a koyduğum Gürcistan fotoğraflarım için #hohhoyytgeorgia etiketini takip edebilirsiniz, yalnızca Tiflis için #hohhoyyttbilisi etiketine bakabilirsiniz.

Yerlisinden Tiflis Gezi Rehberi

Gelecek yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf için beni takip etmeyi unutmayın! 

Instagram: hohhoyyt

Youtube: hohhoyyt

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: