En İyi Netflix Mimari ve Dekorasyon Programları

Dünyayı kasıp kavuran korona virüsü yüzünden uzunca bir süre evlerimizde kaldık ve kalmaya da devam edeceğiz. Bu süreçte, ev dekorasyonu yenilemek en popüler aktivitelerden biri oldu çünkü evimizde daha çok vakit geçirir olduk ve bizi iyi hissettirecek yenilikler yapmak istiyoruz, bu süreçte Netflix ev yenileme konusunda ilham verici. Ben dekorasyon programları izlemeyi çok seviyorum. Netflix’te de tasarım ve mimarı üzerine harika programlar var. Ben izleyip de hoşuma giden en iyi Netflix dekorasyon ve mimari programları sizlerle de paylaşmak istedim. Özellikle hafta sonu sokağa çıkma yasağı varken, ilham verici bir şeyler izlemek isteyenler göz atabilir. İşte benim Netflix’teki en iyi dekorasyon ve mimari programları listem: çoğunluğu belgesel olsa da yarışma programları da var.

netflix dekorasyon ve mimari programları

Netflix Dekorasyon ve Mimari Programları

The World’s Most Extraordinary Homes: İki sezondan oluşan bir belgesel dizi. İlk sezonda 4 bölüm var. Bu sezonda bölümler, dağ, orman, deniz kıyısı ve yer altı olarak temalara ayrılmış ve buralardaki evler inceleniyor. İkinci sezon ise iki kısımdan oluşuyor ve her bölümde farklı ülkeye gidilerek buradan evleri gösteriyorlar. Toplam 12 bölüm, IMDB puanı 7,6.

Interior Design Masters: Tek sezon ve 8 bölümden oluşan bir yarışma. Her bölümde ekipler farklı bir yerin tasarımını yapıyorlar ve her hafta elemeler oluyor. IMDB puanı 6,5.

netflix dekorasyon ve mimari programları

Grand Designs: Epey eskiden beri yayınlanan bu belgesel dizinin 10. ve 15. sezonları var Netflix’te şu anda. Baştan sona kendi evlerini yapan insanların ev yapım aşamaları gösteriliyor. Ben bunu eskiden bazen Digiturk’te de izliyordum ama hangi kanaldı hatırlamıyorum. Toplam 19 bölüm, Imdb puanı 8,5.

netflix dekorasyon ve mimari programları

Stay Here: Tek sezon 8 bölümlük bir seri, insanların, evlerini airbnb tarzı konaklamaya açmak için nasıl çok şık dönüşümler yaptığını gösteriyor. IMDB puanı 7,5.

Instant Hotel: İki sezondan oluşan bir yarışma. Birinci sezon 6 bölüm, ikinci sezon ise 12 bölüm. Bizdeki yemekteyiz programını andırıyor. Evlerini airbnb’de kiralayan insanlar birbirlerinin evinde kalarak puanlama yapıyorlar, hem eğlenip hem de hoş dekorasyonlu evler izliyorsunuz. IMDB puanı 7,3.

netflix dekorasyon ve mimari programları

Cabins in the Wild: Tek sezon dört bölümlük bir seri. Adından anlaşılacağı üzere doğanın içinde yapılmış küçük kulübeler üzerine bir program. 11000 £ bütçe ile farklı tasarımlarda kulübe evler yapıyorlar, her programda iki proje yarışıyor, epey güzel tasarımlar var. IMDB puanı 6,7.

netflix dekorasyon ve mimari programları

Tiny House Nation: 7’şer bölümlük iki sezondan oluşuyor. Aslında normalde 5 sezonmuş ama Netflix’te iki sezonu izlenebiliyor. Tiny House yani küçük eve geçme planı yapan insanların hayallerini gerçekleştirmelerine yardım ediyorlar. IMDB puanı 7,2.

netflix dekorasyon ve mimari programları

Amazing Interiors: Tek sezon 12 bölümdan oluşuyor. Sıradışı, ütopik evleri geziyorlar. Örneğin sirk evi, kedi evi, pembe saray vs gibi ilginç konseptte, müze tadında evler var. IMDB puanı 6,7.

Bonus – Abstract: Art of Design Bunu bonus olarak koydum çünkü yukarıdakilerden daha ayrı bir tarzı var. 6’şar bölümlük iki sezondan oluşan bir seri. Her bölümde ilham verici bir tasarımcıyı anlatıyorlar. Onların yaşam tarzları ve bakış açılarını izlemek keyifli oluyor. IMDB puanı 8,4.

Bu listeyi tamamen kendi zevkime göre oluşturdum, herkes beğenmeyebilir tabi ama bence bu listedeki Netflix dekorasyon ve mimari programları gerçekten izlenesi, umarım sizin de hoşumuza gider. İlerleyen dönemlerde daha fazla program izleyip beğendikçe listeye eklemeler yaparım.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımı da paylaşıyorum.

En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri

Oturduğunuz Yerden Dünyayı Gezdiren Yol Filmleri

Polisiye Gerilim Sevenler için Netflix Dizi Önerileri

Gezmeyi Özleyenler için Seyahat Konulu Netflix Belgeselleri

Evden Katılabileceğiniz Online Aktiviteler ve Ulaşabileceğiniz Ücretsiz İçerikler

Daha iyi içerikler üretebilmem için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyorum.

Gelecek yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf için beni takip etmeyi unutmayın! 😉

Instagram: hohhoyyt

Youtube: hohhoyyt

Facebook: hohhoyyt

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

7 Responses

 1. Anonim dedi ki:

  Süpersiniz teşekkürler. Bir de önerim olacak. Hazır yılbaşı oncesindeyken, çok güzel yılbaşı filmleri olur bu zamanlarda. Eger uygun görürseniz bunlar icin de bir seçme yapabilirseniz mutlu oluruz. Sevgiler ve ailenize selamlar. Yıldıray Gürel, İstanbul

  • hohhoyyt hohhoyyt dedi ki:

   Yorumunuz için ben teşekkür ederim. 🙏🏻Şu an o liste üzerinde çalışıyorum, yarına yayına alacağım inşallah 🙂

 1. Aralık 1, 2020

  […] Netflix’teki En İyi Dekorasyon ve Mimari Programları […]

 2. Aralık 1, 2020

  […] Netflix’teki En İyi Dekorasyon ve Mimari Programları […]

 3. Aralık 4, 2020

  […] Netflix’teki En İyi Dekorasyon ve Mimari Programları […]

 4. Aralık 5, 2020

  […] Netflix’teki En İyi Dekorasyon ve Mimari Programları […]

 5. Ocak 8, 2021

  […] Netflix’teki En İyi Dekorasyon ve Mimari Programları […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: