En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri

Yılbaşını çok severim. Yeni bir yıl için umutlanmayı, ağaç kurmayı, evi ışıl ışıl süslemeyi ve tabi ki havaya girmek için yeni yıl temalı filmler izlemeyi. Her yıl konuyla ilgili yeni çıkan tüm filmleri izlerim ve bu sene de daha önce izlemediklerimi bitiriverdim. 🙂 Hafta sonları sokağa çıkma yasağı ilan edilince, evde güzel vakit geçirmek için sizlerle de izlediğim filmleri paylaşmak istedim. Sadece yılbaşı filmleri değil yılbaşı temalı diziler de var listede. Ayrıca çocuklarla izlenebilecek yılbaşı filmleri de koydum. O zaman buyursunlar, en güzel Netflix yılbaşı filmleri ve dizileri listem sizlerle, umarım siz de keyifle izlersiniz.

Yeni Yılda Kullanabileceğiniz 10 Faydalı Uygulama

netflix yılbaşı filmleri ve dizileri

Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri

Öncelikle yılbaşı dizileri ile başlamak istiyorum, benim bildiğim fazla dizi yok zaten. Daha sonra filmler ve en sona da çocuklar için animasyonları bulabilirsiniz.

Netflix’teki En Güzel Yılbaşı Dizileri

Home For Christmas: Norveç yapımı, 6 bölümlük bir mini dizi, IMDB puanı 7,6. Ailesinin ilişki sorularından bıkmış olan müzmin bekar Johanne, ailesine sevgilisi olduğunu söylüyor ve onlarla tanıştırabilmek için bir sevgili arayışına çıkıyor. Kesinlikle çok keyifli ve naif bir dizi, zaten bölümler kısa, pıt pıt gider hemen izleyiverin. 18 Aralık’ta 2. sezon geliyormuş.

Over Christmas: Orijinal adı ÜberWeihnachten olan üç bölümlük bir Alman mini dizisi, IMDB punı 6,7. Başarısız bir müzisyen olan Bastian, yılbaşı için ailesinin yanına gidiyor ve evde onu bir takım kötü sürprizler bekliyor. Eğlenceli bir dizi bence, kısacık zaten, izleyin derim. 😉

Dash & Lily: Dash ve Lily birbirlerine bir defter aracılığıyla notlar ve cesaret oyunları yolluyorlar. Biri yılbaşı ruhundan nefret ediyor, diğer çok seviyor ve bir yandan birbirlerini düşünceleri konusunda ikna etmeye çalışıyorlar. IMDB puanı 7.6 olan 8 bölümlük bir dizi. Başrollerin yaşı biraz küçük yani biraz gençlik dizisi ama fena gitmiyor, ben de henüz tüm bölümleri izlemedim.

netflix yılbaşı filmleri ve dizileri

Netflix’teki En Güzel Yılbaşı Filmleri

Yılbaşı temalı filmler genelde romantik komedi tadında oluyor, baştan uyarayım genelde klişelerle dolu çıtır çerez filmlerden oluşan bir liste bu. Açıkçası benim de bir yılbaşı filminden, yüzümü güldürmesi, içimi ısıtması dışında fazla beklentim yok, sizin daha büyük beklentileriniz varsa bu filmleri sevmezsiniz bence. 😉 Bu arada tüm izlediğim filmleri koymadım listeye, benim bile bazı filmler tahammül sınırlarımız zorlamıştı, onları eledim.

Holidate: Bu film instagram’da birkaç kişi tarafından önerildi diye izlemiştim. Evet gayet keyifli gidiyor, arada güldürdü, aptal aptal gülümsetti filan sevdim yani ben de. Noel gibi özel zamanlarda birbirlerine anlaşmalı sevgililik yapan bir çiftin hikayesi anlatılıyor. IMDB puanı 6,1.

A Christmas Prince: Gazeteci bir kadın, kral olacak bir prens ile ilgili haber yapması için gönderiliyor fakat detayları öğrenmesi için kimliğini gizlemesi gerekiyor. Bence tatlı bir film ya, devam olarak Royal Wedding ve Royal Baby filmleri çekilmiş ama henüz onları izlemedim. İzleyince yorumlarımı eklerim. IMDB puanı 5,8.

The Princess Switch: Bu yine benim sevdiğim filmlerden biri, IMDB puanı 6 ama bence daha iyi olmalıydı. Bir prenses ve onun yaşadığı kasabaya yarışma için gelen bir pastacı birbirlerine ikiz kadar benziyorlar ve yer değiştiriyorlar. Switched Again adıyla devam filmi çekilmiş ve ben tabi ki onu da izledim. 😀 Bir üçüncü benzer daha katılıyor ortama, hepsi birbirine karışıyor desem yanlış ifade etmiş olmam sanırım 😛 İyice zırvalanmış olsa da, bol yılbaşı görüntüleriyle akıyor.

Midnight at the Magnolia: Çocukluklarından beri çok yakın arkadaş olan ve birlikte yerel bir radyo programı sunan iki arkadaş tam Noel zamanı ulusal kanala çıkıp canlı yayında sevgililerini aileleri ile tanıştıracakken aynı anda terk ediliyorlar. Bilin bakalım ne oluyor? 😛 Tabi ki, sevgili rolü oynayıp dinleyicilerine sürpriz yaparak durumu kurtarmaya karar veriyorlar. IMDB 5,8.

The Knight Before Christmas: 14. yüzyıl İngilitere’sinde şövalye olan başrolümüz, bir gün ava çıktığında büyücümsü biriyle karşılaşıyor ve günümüze gönderiliyor. Yine saçmalıklarla dolu ama yine de eğlenceli ve yüzümü gülümseten bir film oldu. IMDB puanı 5,5.

netflix yılbaşı filmleri ve dizileri

Netflix Yılbaşı Filmleri

A Cinderella Story – Christmas Wish: Bu filmde, modern zaman külkedisi masalı anlatılmış ama camdan ayakkabı detayı yoktu filmde. 🙂 Üvey annesi ve kardeşleriyle yaşayan Kat’in hayallerine ve aşka kavuşma yolculuğu diyebilirim. Oyuncuların yaşı küçük olduğu için iyice ergen hissediyor insan kendini izlerken ama yine de azmettim bitirdim ve gülümsetti beni. 🙂 Bu arada film tam bir müzikal değil ama 3-4 tane uzun uzun şarkı söylemeli geçen sahne var. IMDB puanı 5,3.

Christmas Inheritance: Genç bir kadın, babasının şirketini devralmak istiyor fakat babası onun biraz şımarık olduğunu düşündüğü için emin olamıyor. Sonra babası, şirket ruhunu anlaması için onu memleketine, Noel mektuplarını vermeye, şirketin kurucu ortağının yanına, cebinde sadece 100$ ile gönderiyor, ve hanım kızımız hayattan dersler çıkarmaya başlıyor. IMDB puanı 5,7. Yani diğer filmlerden sonraya saklayarak, yılbaşı sıcaklığı hatırına izleniyor gayet güzel.

A Wish for Christmas: Sara çok çalışkan fakat biraz vur ensesine, al lokmasını tadında bir kızcağız. Pazarlama müdürüyle bir iş fikrini paylaşıyor ve adam onu fikirlerine ihtiyacı olmadığını söyleyip daha sonra fikri kendisinin gibi sunuyor. Noel Baba’dan, bu sefer kendini savunabilme cesareti diliyor ve 48 saatliğine dileği gerçek oluyor. Bu süreçte şirketin CEO’suna aşık oluyor filan, çok süper olmasa da izlenebilir bir film, IMDB puanı 6.

Four Christmas: İkisinin de aileleri boşanmış olan bir çift, Noel zamanı her bir ebeveyni aynı günde ziyaret etmeye çalışıyorlar, bu arada birbirlerini yeniden tanıyor gibi oluyorlar. Güncel ve ilk defa gördüğüm artistlerdense daha popüler, eski tanıdık yüzleri barındırması bakımından ben ekstra sevdim, IMDB puanı 5,7.

New Year’s Eve: Bu filmi dha önce nasıl kaçırmışım bilmiyorum. Gerçek bir ünlüler geçidi, bu kadar fazla ünlü bir arada başka bir filmde oynadı mı anımsayamadım açıkçası. 🙂 Farklı hayatların yıl sonu gününden hikayeler diyebilirim kısacası, tabi kısa kısa birbirine dokunmalar var. Bir yılbaşı filminden bekleneni veriyor bence. Ayrıca size ufak bir New York esintisi veriyor, gezemediğimiz şu dönemlerde ilaç gibi geldi bana. 2011 yapımı ve IMDB puanı 5,7.

Falling For Christmas: Türkçe’ye Noel Çarpması olarak çevrilmiş filmde Lindsay Lohan şımarık bir zengin kızını canlandırıyor. Kayak merkezinde dağın tepesinde erkek arkadaşı evlenme teklif ederken düşüyor ve hafızasını kaybediyor. Kendisini kayak merkezinde çalışan bir adam kurtarıyor ama hafızasını kaybetmiş, hiçbir şey hatırlamıyor. Kurtaran kişi kendi klübesinde ona bakmayı teklif ediyor falan derken olaylar gelişiyor. Noel detayları eşliğinde standart çıtır çerez bir romantik film. 2022 yapımı ve IMDB puanı 5,4.

Love Hard: Yazarı başrolümüz çöpçatanlık uygulamasından tanışıp çok hoşlandığı erkekle tanışmak için ülkenin bir ucundan öbür ucuna uçuyor. Evine gittiğinda karşısına bambaşka biri çıkıyor, yani başkasının fotoğrafını kullanmış. Çok bozulan yazar bir şeyler içmeye bara gidiyor ve karşısına fotoğraftaki erkek çıkıyor. Sonra yalan söyleyen erkek bunları tanıştırıyor filan bu şekilde devam ediyor. 🙂 2021 yapımı ve IMDB puanı 6,3.

Bonus – Love Actually: Bu filmi izlememiş olacağınızı düşünmüyorum ama belki bir ihtimal izlemeyen varsa diye bu listeye koyulması gerekir dedim. Listedeki tek istisna, Netflix’te yok ama gelmiş geçmiş en iyi yeni yıl temalı filmlerden biri diyebilirim. İzleyenler eminim bana katılacaktır, hala tekrar izlerim ve yine güzel geliyor. Bir değil bir sürü aşk hikayesi birden izliyoruz bu sefer, filmin Londra’da geçmesi ayrı iyi geliyor şu günlerde. Listeyi genelde güncel filmlerden oluşturdum ama bu film birazcık eski, 2003 yapımı, IMDB puanı 7,6.

yılbaşı animasyon filmleri

Çocuklarla İzleyebileceğiniz En Güzel Yılbaşı Filmleri

Çocukların seveceği çok güzel yılbaşı animasyon filmleri var, tabi yalnızca çocuklar değil siz de birlikte keyif alırsınız diye düşünüyorum. Hepsini oğlumla birlikte izledik.

Arthur Christmas: 2011 yapımı, oldukça eğlenceli bir yılbaşı animasyon filmi. Noel baba ve ailesi artık işi iyice ilerletmiş ve hediye dağıtma işini son teknolojiyle hallediyor. Bir hediye dağıtma sonrası milyarlarca çocuk arasından bir tanesinin hediyesinin gitmediği anlaşılıyor ve hediyeyi ulaştırmak için çılgın bir yolculuk başlıyor. IMDB puanı 7,1.

Klaus: En iyi animasyon dalında Oscar adaylığı ve başka ödülleri olan bir animasyon filmi. Kasabaya yeni gelen postacı Jesper, oyuncakçı Klaus’a çocuklara ücretsiz oyuncak dağıtmayı teklif ediyor ve olaylar gelişiyor. Noel Baba’nın nasıl ortaya çıktığı konu edilmiş gibi diyebilirim, iyilik dolu bir film, kesinlikle izlenmeli. IMDB puanı 8,2.

The Grinch: Ailesiz büyüdüğü ve yetimhanedeki kötü zamanları hatırlattığı için tüm Noel etkinliklerinden nefret eden Grinch, kasabanın tüm evlerinin Noel süslerini ve hediyelerini çalmaya karar veriyor. Bence epey tatlı bir animasyon, puanı düşük geldi, IMD 6.3 imiş. Burada bahsettiğim 2018 yapımı olan, bir de 2000 yapımı Jim Carrey versiyonu var, onu izlemedim.

Angela’s Christmas: Bu filmi önerip önermemekte kararsız kaldım neyse koyayım dedim. Bir kitaptan uyarlama, yarım saatlik bir yılbaşı çizgi filmi, açıkçası ben o kadar beğenmedim ama oğlum sevdi. 🙂 Angela ve ailesi kiliseye gidiyorlar ve orada bebek İsa’yı çıplak gören Angela ısıtmak için onu evine götürmek istiyor, bunun üzerinden devam ediyor ve aileyle birlikte olmanın önemi mesajı veriliyor diyebilirim. IMDB puanı da 7 imiş. Angela’s Christmas Wish diye ikincisi de gelmiş, onu henüz izlemedik.

The Christmas Chronicles: İki kardeş Noel Baba’nın kızağının kaza yapmasına sebep oluyor, bu da hediye dağıtımını tehlikeye atıyorlar. Tabi yılbaşı ruhunun zarar görmemesi için Noel Baba’ya yardım ediyorlar. Eğlenceliydi bence, IMDB puanı 6,2. İkincisi de çıkmış ama henüz izlemedik.

Alien Xmas: Klepts adı verilen bir grup uzaylı dünyanın yerçekimi kuvvetini çalmaya karar veriyorlar ve olaylar gelişiyor. Bu da hiç fena değildi bence, 40 dakikalık kısa bir film, IMDB puanı 6 imiş.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarıma da bakmanızı öneririm.

Netflix’teki En İyi Dekorasyon ve Mimari Programları

Gezmeyi Özleyenler için Seyahat Konulu Netflix Belgeselleri

Polisiye Gerilim Sevenler için Netflix Dizi Önerileri

Oturduğunuz Yerden Dünyayı Gezdiren Yol Filmleri

Evden Katılabileceğiniz Online Aktiviteler ve Ulaşabileceğiniz Ücretsiz İçerikler

Evde Yılbaşı Kutlamak için Öneriler

Yapması Kolay Kendin Yap Yılbaşı Süsleri

Yılbaşı Hediyesi Seçimi ve Yılbaşı Hediye Fikirleri

En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri listesini tamamen kendi izlediğim filmlerden oluşturdum, umarım izleyecek yılbaşı filmi arayanların işine yarar. İlerleyen dönemlerde daha fazla yılbaşı filmi izlersem eklemeler yaparım. Sizin eklemek istedikleriniz varsa yorumlara yazmaktan çekinmeyin lütfen.

Daha iyi içerikler üretebilmem için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyorum.

Gelecek yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf için beni takip etmeyi unutmayın! 

Instagram: hohhoyyt

Youtube: hohhoyyt

Facebook: hohhoyyt

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

11 Responses

 1. Anonim dedi ki:

  Deniz hanim önerimi dikkate alıp Yılbaşı filmleriyle ilgili yayınlarınız için teşekkürler. Kesinlikle benim de favorim New Year’s Eve idi. Her yıl izlerim mutlaka. Size ve ailenize şimdiden Mutlu Yıllar dilerim.

 1. Aralık 5, 2020

  […] En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri […]

 2. Aralık 5, 2020

  […] En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri […]

 3. Aralık 6, 2020

  […] En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri […]

 4. Aralık 8, 2020

  […] En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri […]

 5. Aralık 15, 2020

  […] En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri […]

 6. Aralık 18, 2020

  […] En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri […]

 7. Aralık 22, 2020

  […] En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri […]

 8. Ocak 8, 2021

  […] En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri […]

 9. Şubat 2, 2021

  […] En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: