Bir Başka Maldivler: Season Paradise Hotel Review

Asya gezimizin son durağı Maldivler gerçekten seyahatimizin yıldızı oldu. Maldivler için plan yaparken oldukça fazla araştırma yaptım çünkü gerçekten çok fazla alternatif bulunuyor. Hem bütçe olarak bizi fazla yormayacak hem de bir Maldivler seyahatinden tüm beklentimizi karşılayacak bir yer araştırıyordum ve sonunda Season Paradise‘ı buldum. Beş günlük harika bir tatil geçirdiğimiz güzel otelimizden size de bahsetmek istiyorum, umarım Maldivler planı yaparken yardımcı olur.

DCIM/103MEDIA/DJI_1008.JPG

Last stop of our Asia trip, Maldives, was really the star of our journey. I did a lot of research while planning for the Maldives because there are really too many alternatives. I was looking for a budget friendly place which will meet all our expectations from a trip to Maldives and finally I found Season Paradise. I would like to tell you about our beautiful hotel where we had a wonderful holiday for five days, I hope it will help you while planning a Maldives trip.

giris2

Season Paradise, 2016 sonlarında açılmış genç bir otel ve Maldivler’deki yerel adalardan biri olan Thulusdhoo adasında bulunuyor. Maldivler’de sörf denileince ilk akla gelen adalardan biri burası. Maldivler’de bazı adalara ulaşım gerçekten çok zahmetli, bu adanın artılarından biri ulaşım. Maldivler’e ulaşım için kullanacağınız Velana Uluslaraası Havalanı’ndan Thulusdhoo adasına 30 dakikalık bir hızlı bot yolculuğu ile ulaşabiliyorsunuz. Otel kendine ait büyük bahçesi ile deniz kenarında yer alıyor, 5 kat ve 48 odadan oluşuyor.

giris4

Season Paradise is a young hotel opened in late 2016. Season Paradise is on the island of Thulusdhoo, one of the local islands in the Maldives. Thulusdhoo is home to one of the best surf spots in all of the Maldives. The transportation to some islands in the Maldives is really very troublesome, one of the advantages of Thulusdhoo is transportation. From Velana International Airport, which you will use to get to the Maldives, you can reach Thulusdhoo with a 30-minute high-speed boat ride. The hotel is located by the sea with its own large garden, 5 floors and 48 rooms.

DCIM/103MEDIA/DJI_1040.JPG

Otelde üç tip oda bulunuyor; deluxe odalar, deniz gören odalar ve suitler. En lüks oda tipi suitler, diğer odaların iki katı büyüklüğünde oldukça ferah odalar. Odaların hepsinde balkon bulunuyor. Odalar klimalı ama biz gittiğimiz dönem hava sıcaklığı çok idealdi, dışarıdayken güneş çok yakıcı olsa da odalardayken hava gayet güzeldi, klimayı fazla kullanmadık. Banyoda bakım ürünleri, saç kurutma makinesi var. Ayrıca her gün yenilenen ücretsiz su, çay kahve imkanı bulunuyor. Değerli eşyalarınız için kasa hizmeti de mevcut. Sıcak su ve ücretsiz wifi da tatil boyunca kesintisizdi, çok memnun kaldık.

oda1

The hotel has three types of rooms; deluxe rooms, sea view rooms and suites. The most luxurious room type suites are quite spacious, twice the size of the other rooms. All rooms have a balcony. The rooms were air-conditioned but the weather temperature was very ideal when we visited so we didn’t use the air conditioner too much. In the bathroom there is care products and hair dryer. They also have complimentary water, tea and coffee facilities, which is renewed every day. Safe deposit box service is available for your valuables. The hot water and free wifi were uninterrupted throughout the holiday, we were very pleased.

oda2

Otelin önünde kendi plajı bulunuyor, şezlonglar mevcut. Ayrıca Teras katında nefis manzaraya bakan güzel bir sonsuzluk havuzu bulunuyor. Biz her gün burada birkaç saat vakit geçiriyorduk. Deniz muhteşem ama çok tuzlu, güneş de çok kızgın olduğundan özellikle öğle saatlerinde çok yakıyor. Çocuk olunca gidip odada dinlenmek de pek mümkün olmuyor, havuz bizim için öğle saatlerinde kurtarıcı oldu açıkçası. 🙂 Aynı manzaraya bakan spor salonu da var. Seyahat sırasında spor yapmayı seviyorsanız manzaraya karşı spor yapmaktan çok keyif alacağınıza eminim.

DCIM/103MEDIA/DJI_1012.JPG

In the front, the hotel has its own beach, sun beds are also available. There is also a beautiful infinity pool overlooking the most amazing view on the terrace floor. We spent a few hours here every day. The sea is gorgeous but very salty, the sun is also very hot, especially at noon time it burns a lot. When you have children, it is not possible to go to the room and relax. That’s why the pool was a savior for us especially at noon time. 🙂 There is also a gym overlooking the same view. If you like to do sports during holiday, you’ll love the gym here.

havuz2

Bu otelde kaldığınız süre boyunca sıkılmanız imkansız. 🙂 Yapacak o kadar fazla aktivite var ki, biz hepsine vakit ayıramadık bile. Otelin Amphibuzz isminde bir su sporları okulu var, buradan dilediğiniz aktiviteye katılabiliyorsunuz. Bizim katıldığımız aktivitelerden bazıları şöyle: sandbank ziyareti, gün batımında yunusları izlemeye gitmek, şeffaf kano ile gezinti. Bunların dışında dalga sörfü, kürek sörfü, su kaplumbağaları ve köpek balıkları ile şnorkel yapmak, dalış yapmak gibi pek çok farklı aktiviteye katılma şansınızı bulunuyor. Su sporları dışında resort adalarını tüm gün ziyaret etmek gibi farklı şekillerde günü geçirme şansınız da var. Bir de ada içinde veya plajda gezinmek için bisiklet kiralayabiliyorsunuz, biz de akşam üstü saatlerinde bisikletle ada içinde gezmeyi ihmal etmedik.

DCIM/103MEDIA/DJI_0969.JPG

You can’t get bored during your stay in Season Paradise. 🙂 There is so much activity to do that we couldn’t even have time for all of them. The hotel has a water sports school called Amphibuzz, where you can participate in any activity. Some of the activities we participated in are as follows: visit the sandbank, watch the dolphins at sunset, glass bottom kayaking. Apart from these, you have the chance to participate in many different activities such as surfing, paddling, snorkeling with turtles and sharks and scuba diving. Apart from water sports, you have the chance to spend the day in different ways, such as visiting the resort islands all day.

DCIM/103MEDIA/DJI_1045.JPG

Biz otelde tam pansiyon kaldık yani tüm yemeklerimizi otelde yedik. İsterseniz sadece kahvaltı dahil ya da yarım pansiyon seçme şansınız da var. Öğünler genelde açık büfe olarak servis ediliyor, biz orada olduğumuz sürece yalnızca iki öğle yemeği masaya servis şeklinde verilmişti. Otelde ayrıca a la carte olarak yemek yeme şansınız bulunuyor, menüden istediğinizi seçip sipariş ediyorsunuz. Ben yemekleri genel olarak çok başarılı buldum, adada yemek yenilecek yerler var ama otel yemeklerine ağırlık vermenizi tavsiye ederim. Plajdan gelince hemen otelde yemek büyük rahatlık oluyor.

yemek2

We stayed at the hotel as full board. If you want, you can only choose to have breakfast or half board. Meals are usually served as an open buffet, as long as we were there, only two lunches were served on the table. The hotel also has a chance to eat as a la carte, you can order from the menu whatever you want. Overall, I liked the dishes very much. There are places to eat on the island but I would definetely recommend you to try hotel meals. When you come from the beach, it is a great comfort to be able to eat at the hotel.

yemek1

Maldivler seyahati için fiyat performans olarak mükemmel bir otel seçimi yaptığımızı düşünüyorum, o yüzden otelimizi sizinle de paylaşmak istedim. Özellikle bütçe dostu bir Maldivler seyahati yapmak isteyenler hiç başka bir yeri aramasın. 😉 Oda fiyatları için otelin websitesine bakabilirsiniz.

I think we made an excellent hotel choice for Maldives, according to price performance ratio, so I wanted to share our hotel with you. Especially if you are looking for a budget-friendly Maldives travel, you shouldn’t look for another place. 😉 You can check the hotel website for room rates.

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

4 Responses

  1. Ahmet can Ahmet can dedi ki:

    Çok hoş masal tadında bir paylaşım yapmışsınız emeğinize elinize sağlık teşekkür ederim…

  1. Ocak 9, 2019

    […] çalışanları güler yüzlü, temiz ve aktivitesi boldu. Oteli detaylıca anlattığım yazıya şuradan ulaşabilirsiniz. Direkt rezervasyon linkine de şuradan bakabilirsiniz. Bizim adadaki bir diğer […]

  2. Kasım 11, 2022

    […] Bir Başka Maldivler: Season Paradise Hotel Review […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: