Tiflis’te En İyi 7 Kahvaltı Mekanı

“Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” demiş Cemal Süreya. Böyle bir klişeyle giriş yapmak istedim ama doğruluk payı çok fazla, uyandıktan sonra midemize giren ilk yiyecekler bizi mutlu etmeli sonuçta. Gürcistan’ın bizdeki gibi zengin bir kahvaltı kültürü olduğunu söyleyemem ama dışarıda kahvaltı etmek istediğinizde zorlanacağınız bir yer değil. Tiflis’te kahvaltı için sevdiğim adresleri sizinle de paylaşmak istiyorum. Kafa karışıklığına neden olmayan nokta atışı mekan önerileri serim Tiflis kahvaltı mekanları ile devam ediyor, iyi okumalar. 😉

Tiflis Kahvaltı Mekanları

Tiflis’te en güzel kahvaltı nerede yenir?

Bu listedeki kahvaltı mekanları aynı zamanda sadece kahve için de gidebileceğiniz yerler, ben genellikle kahvaltı etmeye gittiğim için için bu listeye aldım.

Kikliko: Vake’de yer alan kafede yumurtalı ekmek üzerine kahvaltı tabakları var genelde. Kikliko Gürcüce yumurtalı ekmek anlamına geliyor çünkü. Bahçeli minik bir mekan. Bu bölgede konaklıyorsanız tavsiye ederim.

Adres: 28 Mtskheta St

Tiflis Kahvaltı mekanları

Lolita: Vera bölgesinde yer alıyor, çoğu kısı açık havada ama kapalı alanı da mevcut. Açık havadaki kısımlar da ısıtıcı ile güzel ısınıyor, her mevsim oturulabiliyor. Günün her öğünü için veya akşam bir kokteyl içmek için de gelebileceğiniz Tiflis’in en popüler mekanlarından biri.

Adres: 7 Tamar Chovelidze St

Tiflis Kahvaltı mekanları

Sol: Vera bölgesinde yer alıyor. Kahvaltı menüsü oldukça zengin ve leziz. Menemeninden bowl’una, pankekinden eggs benedict’ine ne isterseniz var. Kahveler çok tatlı bardaklarda geliyor. Ortam da tatlış, minik bir bahçesi var.

Adres: 28 Vasil Petriashvili Street

Tiflis Kahvaltı mekanları

Chaduna: Sololaki bölgesinde yer alıyor. Gördüğüm kadarıyla oldukça popüler. Birkaç defa gittiğimde yer bulamayıp girememiştim. Sololaki’nin eski apartmanlarının birinin giriş katında yer alıyor. Kahvaltı seçenekleri güzel ve mekanın içi de tatlı retro detaylarla dekore edilmiş.

Adres: 18 Galaktion Tabidze St

Tiflis Kahvaltı

Kikodze: Vera bölgesinde yer alıyor. Eski bir şarap fabrikasının bahçesini mekanlardan oluşan bir komplekse çevirdiler, onların arasında bir bar aslında burası ama gündüz kahvaltı edebiliyorsunuz. Genel olarak her şeyi güzel hazırlıyorlar ama benim buraya özel favorim Cottage cheese pancakes.

Adres: 1 Vasil Petriashvili St

Tiflis'te en güzel kahvaltı nerede yenir

Shukura: Vake’de yer alıyor. Minik, sakin bir kafe. Ortada geniş bir masa var, orada genelde çalışmaya gelenler doluşmuş oluyor ama birkaç oturacak yer daha var. Kapı önünde bankları da var. Vake civarındaysanız ve yer varsa kahvaltı veya kahve için iyidir. Ek bilgi olarak, burada Çarşamba akşamları canlı Jazz müzik de oluyor.

Adres: 49 Irakli Abashidze St

Tiflis Kahvaltı

Santino Modccoffeebar: Orbeliani’nin en sevdiğim sokağında yer alıyor. Benim çok sevdiğim kafelerden biri. Kapı önündeki masa sandalyeleri Paris kafelerini anımsatıyor. İçerisi iki katlı, üst katında kütüphane ortamı ve koltuklar var, altta ise bar sandalyelerinde cama dönük oturuyorsunuz.

Adres: 15 Atoneli St

Tiflis Kahvaltı

Umarım buradaki önerilerimle güzel bir kahvaltı edersiniz. Tiflis’te yeme içme ile ilgili bu tip nokta atışı mini listelerimin diğerlerini de okumayı unutmayın. Sormak istediğiniz ek bir şey varsa yorumlara yazabilirsiniz.

Tiflis’teki En İyi 7 Kahveci

Tiflis’in En Güzel 7 Gürcü Restoranı

Kahveci önerilerimde finalde eklediğim üç zincir kafe vardı, bunları kahvaltı için de önereceğim. Yukarıdaki yerler yakınınızda değilse, bu mekanlarda kahvaltı edebilirsiniz: Coffee LAB, Entree, Paul.

Daha iyi içerikler üretebilmem için eleştiri ve beğenilerinizi de yorum olarak bekliyorum.

Instagram’a koyduğum Gürcistan fotoğraflarım için #hohhoyytgeorgia etiketini takip edebilirsiniz, yalnızca Tiflis için #hohhoyyttbilisi etiketine bakabilirsiniz.

Yerlisinden Tiflis Gezi Rehberi

Gelecek yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf için beni takip etmeyi unutmayın! 

Instagram: hohhoyyt

Youtube: hohhoyyt

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: