Ben Kimim?

IMG_2960

https://linktr.ee/hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Trakya’nın ufacık tefecik, içi dolu turşucuk şehri Kırklareli’de dünyaya geldim. Ortaokul ve liseyi Kırklareli Anadolu Lisesi’nde okudum. Liseden sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, Bilgisayar Bilimleri bölümünde okudum. Mezun olduktan sonra, bankacılık sektöründe bilişim alanında çalışma hayatına adım attım. Uzun süre özel bir bankada yazılım ekibinde çalıştım. Eşim ve oğlumla birlikte Tiflis ve Kırklareli’de yaşıyorum.

Araştırmayı, okumayı, ufkumu açacak şeyler öğrenmeyi ve yeni hobiler edinmeyi çok seviyorum. İlgimi çeken her alanda detaylı bilgi ve beceri sahibi olmak için eğitim almaya çalışıyorum. Bu öğrenme ve tecrübe etme açlığımın bir sonucu olarak seyahat tutkunuyum. Dünya üzerindeki değişik kültürleri ve doğanın bize verdiği tüm nimetleri ömrüm yettiğince gezip görmek istiyorum. İlk yurt dışı seyahatimi 10 yaşındayken ailemle yapmıştım. O günden bugüne pek çok ülkeyi görme şansım oldu. Daha görülecek çok yer, yaşanacak çok  macera var.

Yaşadıklarım yaşayacaklarımın teminatıdır dedim ve hem araştırmalarımı hem de tecrübelerimi paylaşabilmek için bu blogu açtım. İçerikleri tamamen benim tarafımdan oluşturulan ve çoğunlukla seyahate yönelik yazılarımla, kendime dönüp bakabileceğim bir not defteri, sizlere de faydalanabileceğiniz bir kaynak oluşturmaya çalışıyorum. Son olarak, neden hohhoyyt, neden “Born to Laugh” diye soranlar için gülmeyi çok sevdiğimi, hayata gülmek için geldiğimizi düşündüğüm için bu adı kullandığımı belirtmek istiyorum. Frida Kahlo’nun dediği gibi “There is nothing more precious than laughter” yani “Gülmekten daha değerli hiçbir şey yok”.

Sevgiler!

Instagram: hohhoyyt

Facebook: hohhoyyt

%d blogcu bunu beğendi: