Ada 1 Yaşında

Ada’nın bir yaş doğum gününü evimizin bahçesinde aile arasında kutladık. Süslemeler tamamen kendimize aitti. Bir yaş fotoğraf çekimlerini de kendim yaptım. Güzel pastamızı Masalsı Tatlar, doğum günü partisi sırasındaki fotoğraf çekimini de Burcu Ertur yaptı. Şimdi gelelim 1 yaş doğum günü partisi detaylarına.

Ada’nın bir yaş fotoğraf çekimini bir gün önce yine bahçede yaptım. Pasta patlatma bir yaşın olmazsa olmazlarından. Oğlum önce pastalara bulandı, sonra da güneşin altında köpük banyosu keyfi yaptı. İkisine de bayıldığını söyleyebilirim. Bu fotoğraflar için hazırladığımız pasta öncesi de Ada ile birkaç poz beraber mutfak fotoğrafı çekilmiştik.

Ben hiç doğum günü kutlayan biri değilim, pek meraklısı değilim yani. O yüzden oğlumuzun doğum günü için sadece en yakın aile üyelerimizle birlikteydik. Küçük bir parti olmasına rağmen bir yaş doğum günü olduğu için önemli bir gündü. Her detayıyla kendim uğraştığım için günler öncesinde parça parça ihtiyaçları toparlamaya başladım.

2

Hayatımın yıldızına, yıldız temalı doğum günü yapmak istedim. Dekor olarak yıldızlar, renk olarak sarı, gümüş, beyaz ve nil yeşilini tercih ettim. Şeker masasındaki malzemeleri genelde sarı beyaz, arka fonda kullandığım kurdele ve balonları da nil yeşili,gümüş ve beyaz olarak seçtim.

3

Kurdeleleri hobisitesi.com’dan, şekerleri sekersepetim.com’dan, kadehler ve balonları partipaketi.com’dan, sticker tasarımlarını zazzle.com’dan, hediye sukülentlerin kovalarını ve kurabiye malzemelerini barmar.com’dan temin ettim. Yoğun bir anneyken doğum gününü kendi başına halletmeye çalışınca birçok malzemeyi oturduğum yerden hallettim mecburen.

Yemek menümüzde mercimekli köfte, çeşitli kanepeler, sosisli milföyler, sigara börekleri, yaprak sarma, peynir çeşitleri, muffinler, patates kroket ve yoğurtlu havuç vardı. Ben hazırlanırken pinterestten ve bloglardan çok faydalanmıştım. Umarım bizim partimiz de size fikir verir.

Beni facebook ve instagramdan takip edebilirsiniz.

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: