İstanbul’dan Direkt Uçuş Olan 10 Ada

Yazılarımı takip edenlerin bildiği üzere, oğlumun ismi Ada ve ben onun her doğum gününü dünyada bir adada geçirmesini hayal ediyorum. Ben de dünyanın bana göre en güzel adaları listesini yapıp bunun üzerinde biraz çalıştım. Biz eşimle başka şansımız olmadığı durumlar dışında aktarmalı uçuş tercih etmiyoruz. Hele oğlumuzla seyahat edeceksek hiç tercih etmeyiz diye düşünerek önümüzdeki doğum günü adasını seçerken İstanbul’dan direkt uçuş olan adaları çıkardım. Madem böyle bir mesai yaptım, o zaman bunu paylaşayım belki birilerinin işine yarar dedim ve buraya yazmaya karar verdim. İşte size İstanbul’dan aktarmasız uçuşla gidebileceğiniz adalar listesi.

1. Sicilya

İtalya’nın burun kısmını oluşturan ve özerk bir bölge olan Sicilya, Akdeniz’in en büyük adası. Etna yanardağı ve mafya hikayeleriyle ünlü. Araştırdığım kadarıyla İtalya’nın geri kalanından oldukça farklı keşfedilecek yerleri var. İstanbul’dan Katanya şehrine direkt uçuş var.

atlasdergisi-com

atlasdergisi.com

2. Malta

Üç büyük iki küçük takım adalardan oluşan Malta Cumhuriyeti’nin en büyük adası olan Malta’ya İstanbul’dan direkt uçuş bulunmakta. Genelde dil öğrenmek isteyenlerin favori mekanı olarak duyuyorum. Popeye filminin çekildiği köy ve Game of Thrones’un bazı sahnelerinin çekildiği Gozo’nun adı  da çok duyulmuş. Ama bunların dışında da görülecek çok güzel yerleri var.

travel-wise-com

travel-wise.com

3. İrlanda

Burası bir ada ülkesi ve benim en çok gitmek istediğim ülkelerden biri. Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla doğasına hayranım, canlı görünce kimbilir neler hissedeceğim. Dublin’e İstanbul’dan direkt uçuş var. İskoçya ile birlikte bir road trip kulağa çok güzel geliyor.

valenscube-com

valenscube.com

4. Maldivler 

Maldivler’e gitmek için direkt uçuş olan Male adası tatil geçirmek için pek tercih edilmiyor. Buradan mutlaka aktarma yaparak başka bir adaya transfer olacaksınız ama eskiden Male’ye ulaşmak için de aktarma ihtiyacı olduğunu göz önünde bulundurursak direkt uçuş sayabiliriz. Mevsim olarak kışı tercih etmenizi öneririm.

visualitineraries-com

visualitineraries.com

5. Madagaskar

Burası bizim gitmeyi en çok çok istediğimiz adalardan biri. Animasyon filmini izlemeyen yoktur diye düşünüyorum. Hayvanları ve doğasını düşündükçe içimi bir heyecan kaplıyor. Umarım çok geçmeden gitme fırsatı bulabilirim. Başkent Antananarivo’ya İstanbul’dan direkt uçuş var.

madagascarislandsafaris-co-za

madagascarislandsafaris.co.za

6. Filipinler

Bir kış günü gitmeyi hayal ettiğim ülke. Pasifik okyanusunda yer alıyor ve 7000’in üzerinde adadan oluşuyor. Ülkenin başkenti Manila’ya, Mactan eyaletinin başkenti Lapu’ya ve en kalabalık üçüncü yerleşim birimi olan Davao’ya İstanbul’dan direkt uçuş ile gidebiliyorsunuz.

wonderfulengineering-com

wonderfulengineering.com

7. Sri Lanka

Çok merak ettiğim yerlerden biridir Sri Lanka. Hint okyanusunda bulunan bir ada ülkesi olup, başkent Kolombo’ya İstanbul’dan direkt uçuş bulunmakta. Aslında biraz uzun zaman ayırıp Maldivler ile birlikte bir plan yapılabilir.

lions-rock-sri-lanka

all-that-is-interesting.com

8. Japonya

Yine bir ada ülkesi ve yine çok gitmek istediğim bir yer. Japonya’nın birçok şehrine İstanbul’dan direkt uçuşla gidebiliyorsunuz. Sonbaharda çekilmiş fotoğrafların renklerine bayılıyorum, o yüzden size de tatilinizi bir sonbahar zamanına planlamınızı öneriyorum.

steamcommunity-com

steamcommunity.com

9. Seyşeller

Başkent Victoria’nın da içinde bulunduğu, Seyşeller’in en büyük adası Mahe’ye İstanbul’dan direkt uçuş bulunuyor. Deniz, kum ve güneş tatili için Türkiye’de hava soğukken gitmek daha cazip.

Anse Lazio beach at Praslin island, Seychelles

dxnews.com

10. Zanzibar

Geçtiğimi Eylül ayında gitme fırsatı bulup denizine ve doğasına hayran kaldığımız adayı herkese öneriyorum. Biz giderken İstanbul’dan Zanzibar‘a direkt uçuş yoktu, önümüzdeki Aralık ayı itibarıyla başlıyormuş. Bu fırsatı kaçırmayın derim. 🙂

asanteholidays-com

asanteholidays.com

Beni facebook ve instagramdan takip edebilirsiniz.

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: