Balayı Yeniden Yüklendi: Zanzibar

Safari planımızı yaparken, oralara kadar gitmişken Zanzibar’ı da seyahatimize eklemeye karar verdik. Çok da iyi yaptık. 🙂 Çok detaylı, adayı anlatan bir yazı olmayacak çünkü kendimizi dinlenmeye verdik. Tüm seyahatlerimizde, gittiğimiz yerin simgelerini ziyaret etmeye gayret ediyoruz. Ama bu sefer, kısıtlı zamanımız olmasını da hesaba katarak, Zanzibar’da merkezi gezmek yerine kendimizi turkuaz rengi suların tadını çıkarmaya bıraktık. Zanzibar adasının Tanzanya’ya bağlı özerk bir ada olduğu bilgisini verip, sizi fotoğraflar ve kısa notlarla baş başa bırakıyorum.

img_5062

5447866 Processed with VSCO with hb1 preset

img_4928

Otelimizi, Zanzibar’ın en güzel kumsalına sahip Nungwi bölgesinden seçtik. Size de Zanzibar otellerini araştırırken Nungwi otellerine öncelik vermenizi öneririm. Yalnız Nungwi oldukça büyük bir alana yayılmış durumda ve tamamı o kadar güzel değil. Kendwa’ya yakın tarafı tercih etmenizi tavsiye ederim. Otelimizden de, plajından da, denizinden de çok memnun kaldık. Hideaway of Nungwi, her şey dahil olarak hizmet veren, ve bu konuda oldukça başarılı, müşteri memnuniyetine önem veren bir firma. Son günümüzde otelden ayrılışımızı 18:30 olarak planlamıştık. Normalde check out saati 12:00 olmasına rağmen ayrılana kadar herhangi bir ek ücret ödemeden tüm imkanlardan yararlanmamızı sağladılar. Buradan rezervasyon yapabilirsiniz.

2

1

img_5122

Zanzibar’da inanılmaz bir gelgit var, sabah yürüyüş yaptığınız kumsalda, öğleden sonra boyunuza kadar denize giriyorsunuz. 🙂 Birçok blogda gelgit olmadığı zamanlarda dalga olduğundan bahsedilmiş, bizim otelin önünde hiç dalga yoktu. Deniz o kadar güzeldi ki, gerçekten otelden ayrılmak hiç istemedik. Yalnızca bir gün bu muhteşem denizin tadını daha da fazla çıkarmak için Mnemba adasına dalış ve şnorkel yapmaya gittik. Mükemmel bir deneyimdi, sudan çıkmak istemedik, kesinlikle tavsiye ederim. Yalnız Mnemba adası bizim otele biraz uzaktı, yolda çok uzun zaman geçirdik. Sabah 9 gibi çıkıp, öğleden sonra 4 gibi gelebildik. Zanzibar’a ulaşım, vize, aşı gibi detayları daha önce yazmıştım, merak ederseniz buraya tık tık! 😉

img_4996

img_4983

DCIM102GOPRO

Beni facebook ve instagramdan takip edebilirsiniz.

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

6 Responses

 1. yolculog yolculog dedi ki:

  Merhaba!
  Fotoğraflar harika gözüküyor! Biz de Aralık ayında balayı için Zanzibar’a gideceğiz. Tesadüf şu ki aynı otelde kalacağız. Şimdilik bizim de planımız otel ve denizin tadını çıkartıp dalış turuna katılmak.
  Bilgiler için teşekkürler 🙂

 1. Ocak 11, 2017

  […] Balayı Yeniden Yüklendi: Zanzibar […]

 2. Ekim 16, 2017

  […] Balayı Yeniden Yüklendi: Zanzibar […]

 3. Aralık 10, 2017

  […] Balayı Yeniden Yüklendi: Zanzibar […]

 4. Ocak 20, 2019

  […] Balayı Yeniden Yüklendi: Zanzibar […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: