Yılbaşı Hediyesi Seçimi ve Yılbaşı Hediye Fikirleri

Sizde durumlar ne bilmiyorum ama benim aklım sürekli yeni yılda. Bu yıla gerçekten güzel bir giriş yapmak istiyorum ve geri sayımda olduğumuz şu günlerde sizler için de sürekli bu konuda içerik üretmek istiyorum. Yılbaşı hediyesi seçimi konusunda kafası karışık olanlar varsa belki benim yazacağım yılbaşı hediye fikirleri hoşuna gider diye kendimce bir liste hazırladım. Buyurun, yılbaşı hediyesi seçim rehberi sizlerle..

Evde Yılbaşı Kutlamak için Öneriler

Yapması Kolay Kendin Yap Yılbaşı Süsleri

En Güzel Netflix Yılbaşı Filmleri ve Dizileri

yılbaşı hediye fikirleri

Yılbaşı Hediyesi Seçimi ve Yılbaşı Hediye Fikirleri

Öncelikle hediye seçimi yaparken nelere dikkat edebilirsiniz bir düşünelim. Sonra hediye fikirleri verdiğim zaman bu noktalar da aklınızda olur.

Sevgiliye Ne Hediye Alınır? Sevgililer Günü Hediyesi Fikirleri

Yılbaşı Hediyesi Seçim Rehberi

Yakınlık dereceniz ve o kişiye verdiğiniz değere göre ilk önce bütçenizi belirleyin. Bütçe belirlemek neden önemli, çünkü en basitinden online alışveriş sitelerinde hazır yılbaşı hediye fikirleri oluyor, o listelere tıklayıp bütçenize göre fiyat aralığı girerseniz hiç aklınıza gelmeyen çok güzel fikirlerle karşılaşabilirsiniz.

Onu düşündüğünüzü gösteren bir hediye seçin. Yani o kişinin ağzından çıkmış herhangi bir söz, bir şeyi beğendiğini belli ettiği herhangi bir anı hatırlamaya çalışın. Karşı tarafta, benim söylediklerime, beğenilerime değer veriyor, beni dinliyor, önemsiyor hissi yaratacaktır.

Eğer hediye alacağınız kişi çok yakınınız değilse, çevrenizde daha yakın olan biri varsa ona danışın. Örneğin daha yeni sevgili olduğunuz biri ise henüz kendisini fazla tanıma fırsatı bulamamışsınızdır ve kendisinin en yakın arkadaşlarına hediye fikri sormaktan çekinmeyin. Bu arada lafı geçmişken, yeni sevgili olduğunuz birine bana sorarsanız çok yüksek bütçeler ayırmaktan ziyade üstteki maddeyi yani onu düşündüğünüzü göstermeyi öncelikli tutun. Yani ona pahalı bir parfüm almak yerine laf arasında çok sevdiğini söylediği eski bir sanatçının plağını bulmak gibi bir şey olabilir, bu tamamen uydurulmuş bir örnek yani sizin durumunuzda yerine herhangi bir başka ürün konulabilir.

İlgi alanlarını düşünün. İlgi alanları en büyük kurtarıcı oluyor. Aşağıda ilgi alanlarına göre daha fazla detay ineceğim ama kendi birincil ilgi alanım seyahat olduğu için burada o şekilde örnek vereyim. Üzerinde dünya haritası olan herhangi bir ürün beni illa ki mutlu edecektir. Tabi ki uçak bileti vs. en efsanesi olur ama günümüz şartlarında ancak bir hayal tabi. Seyahat severlere özel hazırladığım hediye fikirleri için şuraya göz atabilirsiniz. 😉

Seyahat Severler için Hediye Önerileri

Sosyal medyasını yakından izleyin. Artık insanlar hayatında olanlar dışında hayal ettiği pek çok şeyi de sosyal medyadan paylaşıyor. Eğer aktif sosyal medya kullanan biriyse kesin aradığınız ipucu oradan çıkacak, siz kullanmıyorsanız bile biraz dedektifçilik oynayacaksınız artık. 🙂

Kişiselleştirilmiş hediyeler düşünün. Üzerinde isminin baş harfi olan şık bir kupa, mumluk, sweatshirt vb. olabilir. Ya da normal bir hediyeyi siz kişiselleştirilmiş hale getirebilirsiniz. Instagram’da bir dolu hesap var, kişiye özel el işi tasarımlar yapan, oralara sipariş verebilirsiniz.

Deneyim hediyelerini değerlendirin: Somut hediye şart değil, özellikle günümüz şartlarında en değerli şey deneyim diyebilirim. Mesela seramik yapmayı hayal ediyordur da bir türlü gidemiyordur, ya da yoga/pilates’e başlamak istiyordur ama sürekli erteliyordur vs. örnekler uzar gider. Siz onlara başlaması için örneğin 1 aylık kurs satın alabilirsiniz, güzle bir şeye vesile olursunuz.

yılbaşı hediye fikirleri

En Güzel Yılbaşı Hediye Fikirleri

Şimdi gelelim hediye alacağınız kişinin özelliklerine göre ne tür hediyeler seçebileceğinize dair naçizane fikirlerime… Direkt ürün önerileri isteyenler şuraya göz atabilirler, bir sürü güzel hediye seçtim.

Teknoloji seviyorsa, akıllı saat ve kulaklık benim ilk tercihlerim olurdu. Bunlar varsa telefon için bir powerbank ya da yedekleme ürünleri, harici diskler vs. de menun edici hediyeler bence.

Fotoğraf çekmeyi seviyorsa, muhtemelen kendine ait fotoğraf makinesi vs. zaten vardır ama belki sempatik polaroid makinelerden alınabilir ya da fotoğrafları anında basmasını sağlayan küçük fotoğraf yazıcılardan alınabilir.

Seyahatlerde Kullandığım Fotoğraf ve Video Ekipmanları

Giyinmeye düşkünse, zevkine göre bir şık gömlek veya kazak alınabilir ya da koca koca desenli yeni yıl/kış temalı kazaklardan alınabilir, ya da hoş desenli bir atkı vs. bir aksesuar olabilir.

Oyun oynamayı seviyorsa, oyun konsolları, oynadığı oyunun yeni versiyonu ya da kumanda gibi aksesuarlar alınabilir.

Mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsa, bence hemen bir mutfak şefi alın. 😀 Ben çok seviyorum ya o yüzden hemen onu söyledim, tabi onun maliyeti biraz yüksek ama sofra kurmayı filan seviyorsa güzel tabaklar vs. alabilirsiniz.

Ev dekorasyonu ilgi alanıysa, evine güzel bir ayna, değişik bir puf, orijinal bir aydınlatma vb. alınabilir.

Bakım ve makyaj seviyorsa, bitmeye yakın çok kullandığı bir makyaj malzemesi ya da krem alınabilir. Ya da kuaförden onun adına, önceden ödenmiş bir bakım randevusu alınabilir.

Kitap okumayı seviyorsa, en sevdiği yazarın sahaflardan bir kitabının ilk baskısı bulunabilir. Ya da sevdiği tarza göre yeni bir kitap alınabilir.

Kahve seviyorsa ve kendisinin yoksa kahve makinesi ya da herhangi bir kahve demleme aksesuarı alınabilir. Bunlar varsa orijinal tasarıma sahip kahve fincanları da sevindirir.

Müziksiz yapamıyorsa, kaliteli bir hoparlör veya kulaklık düşünebilirsiniz.

Macera ve doğa tutkunuysa, outdoor kıyafetler çok yerinde olacaktır. İlla büyük kalemlerden pahalı bir şey olmasına gerek yok, bir çift eldiven ya da bir bere de olabilir. Kamp seviyorsa, kampta kullanabileceği bir malzeme olabilir.

Kamp Hazırlığı: Kamp Malzemeleri Listesi

Sağlıklı yaşam ve spora düşkünse, şık spor kıyafetlerinden alınabilir, farklı tasarım bir tayt ve üzerine bir büstiyer şeklinde takım güzel fikir olabilir.

Takısız çıkmıyorsa, sevdiği tarza uygun bir küpe ya da kolye her zaman mutlu eder.

Bitki seviyorsa işiniz kolay, evine gittiğiniz biriyse ki öyledir diye düşünüyorum, elinde olmayan bir çiçek alabilirsiniz ya da evinin dekoruna uyacak orijinal bir saksı alabilirsiniz. Bitki alacaksanız, bir bitki sever olarak naçizane tavsiyem çiçeksiz ama bol yapraklı bitkiler tercih etmeniz olacak.

Hayvan severse, eğer bir ev hayvanı varsa ona uygun bir şeyler alabilirsiniz. Yılbaşı konseptli bir kıyafet ya da yatak olabilir veya oyuncak da olur.

Sanata meraklıysa, mesela tiyatro seviyorsa, bazı tiyatrolar online oyun gösterimlerine başlıyor, onların biletlerinden alınabilir. Son dönem özlenen aktivitelerden olduğu için hoşuna gidecektir. Ya da resim seviyorsa, evine hoş bir tablo alabilirsiniz.

El yapımı ürünleri seviyor fakat kendisi bir türlü başlayamıyorsa, ona başlangıç kitlerinden alabilirsiniz. Punch, nakış vs. neye ilgisi varsa başlangıç kitleri pek çok yerde bulmak mümkün.

Hamileyse, en büyük gündemi bebek hazırlıkları olduğu için ona yönelik bir şeyler alabilirsiniz. Bebeğinin ismi belliyse mesela ona özel bir dekorasyon objesi yaptırabilirsiniz. Ya da kendisine, hamilelere uygun bir kıyafet seçebilirsiniz.

Çocuksa, ya güzel bir kitap ya da Lego derim. Tabi ki çocuğun özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre farklı bir hediye alınabilir ama bu ikisi her şekilde mutlu eder bence.

Evinde vakit geçirmeyi seviyorsa diyeceğim ama şu an evde oturmayı sevmeyenler bile çoğunlukla evde zaten. 🙂 Bence pijamalar, şık eşofman takımlar, pofuduk terlikler vs. güzel fikir olabilir.

Evden Katılabileceğiniz Online Aktiviteler ve Ulaşabileceğiniz Ücretsiz İçerikler

İyiliksever bir insansa, yani çevremizde kötü insanlar yoktur tabi ama bilirsiniz, her fırsatta doğa veya insanlar için bağış yapıyorsa, siz de o kişi adına bir yerlere bağış yapabilirsiniz. Özellikle son dönem SMA’lı çocuklar için bağış kampanyaları düzenleniyor biliyorsunuz, belki de hiç kullanmayacağı bir hediye yerine bağış yapmak kalpleri sıcacık yapar.

Yukarıdakilerin hiçbirine uymuyorsa herkese uyabilecek birkaç hediye önereyim: Ajanda herkesin işine yarayabilecek bir hediye bence ama daha yüksek bir bütçe ayırdıysanız klişeler klişesi parfüm ve saat hediyelerine de yönelebilirsiniz. 🙂 Hiçbir şeye karar veremiyorsanız hediye kartı alabilirsiniz. Bence en klişe hediyeyi alsanız bile kendinizden bir şeyler katarsanız hediye daha orijinal bir hal alır. Örneğin parfüm mü aldınız, hediye paketini kendiniz hazırlayın, güzel bir yılbaşı kartı iliştirin, içten gelen birkaç dileğinizi yazın. Bunlar hediyenin içindeki ne olursa olsun karşınızdakini gülümsetecektir.

Son olarak hediyeyi tamamen kendiniz de yapabilirsiniz. Eğer öyle bir vaktiniz varsa, bu hediye manen en değerli hediye olur diye düşünüyorum. 😉

Yılbaşı hediyesi seçimi konusunda benim aklıma gelenler bunları, umarım verdiğim yılbaşı hediye fikirleri işinize yarar. Sizin aklınıza başka fikir geliyorsa ya da hediye alacağınız kişinin ilgi alanı burada yoksa yorumlara yazın, beraber düşünelim. 🙂

Daha iyi içerikler üretebilmem için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyorum.

Gelecek yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf için beni takip etmeyi unutmayın! 

Instagram: hohhoyyt

Youtube: hohhoyyt

Facebook: hohhoyyt

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

5 Responses

 1. Aralık 22, 2020

  […] Yılbaşı Hediyesi Seçimi ve Yılbaşı Hediye Fikirleri […]

 2. Aralık 22, 2020

  […] Yılbaşı Hediyesi Seçimi ve Yılbaşı Hediye Fikirleri […]

 3. Aralık 23, 2020

  […] Yılbaşı Hediyesi Seçimi ve Yılbaşı Hediye Fikirleri […]

 4. Şubat 8, 2021

  […] Yılbaşı Hediyesi Seçimi ve Yılbaşı Hediye Fikirleri […]

 5. Şubat 10, 2021

  […] Yılbaşı Hediyesi Seçimi ve Yılbaşı Hediye Fikirleri […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: