Seyahat Severler için Hediye Önerileri

Seyahat severler için en güzel hediyeler seyahat ile alakalı olanlar. Yılbaşı ve sevgililer günü gibi özel günler için hediye arayanlara kendime aldığım veya almak istediğim ürünlerden bir hediye öneri listesi çıkardım, 20 tanesini de burada paylaşmaya karar verdim. Belki size de fikir olur. Beni sevenlere de buradan duyurulur. 😛 İşte size gezginler için en güzel seyahat hediyeleri.

Aşağıda başlıklar halinde önerilerde bulunduğum fikirler için direkt ulaşabileceğiniz ürünleri de paylaşmak istiyorum. Şuraya tıklayarak gezginler için en güzel hediyelere ulaşabilirsiniz.

Sevgiliye Ne Hediye Alınır? Sevgililer Günü Hediyesi Fikirleri

Yılbaşı Hediyesi Seçimi ve Yılbaşı Hediye Fikirleri

Seyahat Severler için Hediye Önerileri

1 – Mantar Harita

Evin bir duvarına haritayı asıp gidilen yerlerde çekilen fotoğrafları, haritadaki ilgili ülkenin üzerine iliştirince gerçekten çok güzel bir görüntü ortaya çıkıyor. Seyahat etmeyi seven birçok kişinin aklındaki fikirlerden biridir eminim. Eğer hediye almayı düşündüğünüz seyahat sever arkadaşınız şimdiye kadar bunu yapmamışsa ona bir mantar harita almanızı tavsiye ederim.

corkboard-stick-map-04

luckies.co.uk

2 – Kumbara

Damlaya damlaya göl olur derler. Hediye almayı düşündüğünüz kişinin seyahatlerine para biriktirmesi için bir kumbara almaya ne dersiniz? Bozukluk deyip geçmemek lazım, bir ay sonra bir bakmışsınız bir bilet parası çıkmış bile. 🙂 Bir de bu kumbara seyahat temalı olursa tadından yenmez.

image2xxl

asos.com

3 – Dünya Küresi

Her seyahat severin evinde bir dünya küresi bulunmalı bence. Böylece her aklına geldiği an evirip çevirip nereye gitsem diye hayal kurabilir. Birbirine yakın yerlerden bir rota belirleyip bir seyahat planı oluşturabilir. Ya da şöyle bir çevirip rastgele bir noktayı seçerek bir sonraki seyahat noktasına karar verebilir. Evinde küre olmayan bir gezgin arkadaşınız varsa, hiç durmayın ona bir küre hediye edin.

il_fullxfull-86320810

donsautobody1.com

4 – Bakım Çantası

Diş fırçası, macun, parfüm, krem, tırnak makası vs. gibi bakım ürünlerinin derli toplu durabilmesi, aradığını kolayca bulabilmesi için her seyahat severin valizinde  bir bakım çantasına ihtiyacı vardır. Bunu hala edinmemiş olan arkadaşlarınıza güzel bir hediye olacaktır. Çantanın temasını seyahat üzerine seçerseniz karşınızdakini daha fazla mutlu edebilirsiniz. 😉

original_a-licensed-vw-wash-bag

notonthehighstreet.com

5 – Dünya Haritalı Aksesuarlar

Seyahat severler üzerinde dünya haritası olan her aksesuara bayılacaktır. Fikir olması açısından örnekler vereyim. Bu bir kolye veya yüzük olabilir. Şal da bence güzel bir fikir olabilir. Bir de yelkovanı uçak şeklinde olan dünya haritalı bir saat olabilir. Aksesuarların sınırı tamamen sizin hayal gücünüze kalmış, kendiniz bile bir ürün yapabilirsiniz.

original_disaster-designs-bon-voyage-world-scarf

notonthehighstreet.com

6 – Pasaport Kılıfı

Bir seyahat düşkününün en çok kullanabileceği eşyalardan biri kuşkusuz pasaport kılıfı olacaktır. Hem pasaportu eskimekten koruyor hem de dümdüz pasaporttan daha havalı duruyor. Instagram’a koyulan seyahat öncesi fotoğraflar için de birebir, benden söylemesi. 🙂

il_fullxfull-421193417_gj2t

etsy.com

7 – Seyahat Not Defteri

Bir gezgin tüm gittiği yerleri aklından tutamayacağına göre mutlaka bir not defterine ihtiyacı vardır. Onun kesin bir defteri vardır diye düşünmeyin, olsa bile sonuçta bir süre sonra bitecek, ve bundan sonraki seyahatlerinde her seferinde sizi hatırlayacak.

il_fullxfull-756342809_jx50

etsy.com

8 – Termos 

İçeceği soğuk ya da sıcak tutmayı sağlayan bardak şeklinde ya daha büyük her türlü termos gezgin arkadaşınızı sevindirecektir. Hele de kamp yapmayı seven, ya da uzun araba yolculukları yapanlar için yokluğu çok büyük eksiktir. Bir de yine seyahat temalı bir termos bulursanız, arkadaşınızın gönlünü çaldınız demektir. 🙂

24640_1

dotcomgiftshop.com

9 – İlham Veren Kitaplar

Şimdi artık İnternet’ten her türlü bilgiye, yazıya rahatlıkla ulaşıyoruz. Ama elinle dokunduğun, şöyle sayfalarını karıştırarak okuduğun kitabın yerini hiçbir şey tutmaz. Hele bu kitap seyahat konusunda size ilham verecek fotoğraflar, belki de hiç duymadığınız yerler hakkında bilgiler veriyorsa, o kitabı başucu kitabı yaparsınız. Seyahat sever arkadaşınız için harika bir hediye olacağının garantisini verebilirim.

screen-shot-2015-10-13-at-1-16-17-pm-1024x830

worldthreadstraveler.com

10 – Dünya Haritalı Ev Eşyaları 

Her gezginin evinde dünya haritalı bir eşya vardır, ya da olsa mutlu olacaktır. Size birkaç fikir vermek gerekirse, bir duvar saati olabilir, yastık olabilir, artık pek kullanılmasa da duş perdesi olabilir, ya da bir çay takımı olabilir. Siz üzerinde dünya haritası gördüğünüz herhangi bir ev eşyası görürseniz alın gitsin, mutlaka yerini bulacaktır.

original_thames-tea-set-in-gold

notonthehighstreet.com

11 – Taşınabilir Açacak Kiti

Hem şarap hem de normal şişeleri açan bir açacağın ne kadar hayat kurtarıcı olduğunu bilemezsiniz. Ya da muhtemelen bilirsiniz. 🙂 Bu işlevsel açacak için gezgin olmanıza bile gerek yok aslında ama hayatının çoğu yollarda geçen insanların daha fazla işine yarayacaktır.

61zky5zh06l-_sl1400_

amazon.com

12 – Gezici Şarj Aleti

Aslında gezerken teknolojik aletlere fazla prim vermemek en güzeli ama sonuçta başınıza ne geleceği de belli olmaz. Seyahat eden birinin yanında gezici şarj aleti olmasında fayda var. Baktınız gezgin arkadaşınızın yok, o zaman alın ona rengarenk iç açıcı bir şarj aleti. Gezilerinde işi düştükçe sizi hatırlasın. 😀

s-l1000

ebay.com

13 – Hoparlör

Uzun yürüyüşünüz sonrası dinlenmek üzere efsane bir manzaranın önüne oturdunuz, şarabınızı açtınız, tek eksiğiniz müzik. Onu da telefondan açtınız ama cılız müzik sesi bu güzel anda sizi tatmin etmedi. Keşke bir hoparlör olsaydı da içinizde hissettiğiniz coşkuyu dışarı verseydi. İşte gezgin arkadaşınıza şöyle güzel ses veren bir hoparlör alırsanız, böyle anlarda sizi hatırlayıp, anın tadını çıkarabilir. Bence harika bir hediye.

mini-bluetooth-speakers-portable-speakers-with-400mah-rechargeable-battery-cheaper-speakers-abs-materials-high-quality-rs

aliexpress.com

14 – Çanta

Seyahat seven biri için en çok kullanılan çanta alternatifleri; valiz, sırt çantası ve postacı çantası diyebilirim. Bunlardan arkadaşınızın karakterine en yakın olduğunu düşündüğünüz ilginç bir modeli alıp ona hediye edebilirsiniz. Yine dünya haritası desenli veya seyahat temalı bir çanta alırsanız, daha çok hoşuna gidecektir.

travel-luggage

minikbavul.com

15 – Trekking Ayakkabısı

Seyahatin hangi türünü severse sevsin bir gezgin her zaman bol yürüyüş yapar. Bu yüzden de ayak konforu çok önemlidir ve trekking ayakkabıları genelde ayak için en rahat ürünlerdir. Adı trekking ayakkabısı olabilir ama illa trekking yaparken giyilmek zorunda dağil. Siz bir göz atın, gayet şık, her keseye ve zevke göre bu tip ayakkabılar bulabilir, arkadaşınızı sevindirebilirsiniz.

rbvahvtwx_qavm8qaappjafsdmu297

dhgate.com

16 – Ses Geçirmez Kablosuz Kulaklık

Bir gezginin en büyük şikayetlerinden biri yolculuk boyunca horlayanlar ve çocuk çığlıklarıdır diye düşünüyorum. Ses geçirmez bir kulaklıkla bu rahatsızlığa kesin çözüm bulup, arkadaşınızı çok mutlu edebilirsiniz. Ayrıca dış seslerden soyutlanıp, sadece sevdiğiniz müziği dinlemek gibisi de yok. Bir taşla iki kuş yani. 🙂

51l4l5obyml-_sl1024_

amazon.com

17 – Deneyim

Her gezginin seyahatlerinde özellikle ilgisini çeken bazı konular vardır. Kimisi gittiği yerlerdeki yemekleri öğrenmek ister, kimi şarap tadımı yapmak ister, kimi sörf denemek ister, kimi yamaç paraşütü yapmak ister, kimi festivale gitmek ister, kimi baleye gitmek ister ve bu liste uzar gider. Siz de arkadaşınıza yakınlarda gideceğini bildiğiniz bir yerde yapabileceği, ilgisini çekebilecek bir deneyim alarak onu çok mutlu edebilirsiniz.

roy power

stephanelacasa

18 – Polaroid Kamera

Yapılan gezilere ait fotoğrafları anında basmak ne kadar güzel olur değil mi? Gezgin arkadaşınızın henüz yoksa bir polaroid kamera alarak onu çok mutlu edebilirsiniz. Üstelik oldukça uygun fiyatları da piyasada mevcut.

il_fullxfull-402099833_o0xk

etsy.com

19 – Bilet

Kuşkusuz, bir gezgine bundan daha güzel bir hediye bulamazsınız. Hele de henüz gitmediği ama gitmek istediği bir yere ise bu bilet,  daha da değerli olur. İlla uçak bileti olmasına gerek yok hem, gemi bileti olur, tren bileti olur, yeter ki onu bir yerlere götürün. 🙂 Nereye bilet alayım diye düşünecekler için rota tavsiyelerime göz atabilirsiniz.

airplane-ticket-template_23-2147519025

ultraupdates.com

20 – Aksiyon Kamera

Bu biraz yüksek bütçe düşünenlere hitap eden bir hediye. Bir de aksiyon sporlarına meraklı gezginlerin çok daha fazla sevineceği bir ürün, hediyenin hakkını vereceklerine emin olabilirsiniz. Sadece kültürel geziler yapanlar için daha çok selfie kamerası olarak kullanılıyor ama yine de seyahat eden herkesin çok hoşuna gidecektir.

vintage-camera-case

trendhunter.com

Yukarıda başlıklar halinde önerilerde bulunduğum fikirler için direkt ulaşabileceğiniz ürünleri de paylaşmak istiyorum. Şuraya tıklayarak gezginler için en güzel hediyelere ulaşabilirsiniz.

Gelecek yazılarımdan haberdar olmak ve önümüzdeki seyahatlerden bol fotoğraf ve video için beni takip etmeyi unutmayın! 😉

Instagram: hohhoyyt

Youtube: hohhoyyt

Facebook: hohhoyyt

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

3 Responses

  1. duygu duygu dedi ki:

    Harika öneriler, bana hediye almak isteyenler herhangi birini tercih edebilir. Benim seyahat yazılarıma bir göz atarsanız çok sevinirim : https://yollarbenimumudum.com/

  2. Esra Isleyen Esra Isleyen dedi ki:

    Yazın cok hosuma gitti Gercekten basarilarinin devamini dilerim senin yuregin cok Özel sende kendimi goruyorum. Ilerde senin gibi olmak dilegi ile sevgiler…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: