Tiflis’te Nerede Kalınır? Tiflis Konaklama Önerileri

2018 yılından beri Tiflis’te yaşayan biri olarak şehrin adeta fahri muhtarlığını yapıyorum. Instagram hesabımda ve blogumda pek çok Tiflis içeriği olduğu için gelecek kişilerden doğal olarak epey soru alıyorum. Bana en çok sorulan sorulardan biri de tabi ki Tiflis’te konaklama konusu. Sürekli yeni oteller açılıyor, bazıları kapanıyor derken daha önce yazdığım konaklama rehberi güncelliğini yitirdi. 2022 Aralık ayı itibarıyla yepyeni güncel konaklama önerileriyle, Tiflis’te nerede kalınır sorularına bu yazıda güzelce cevap vermiş olacağım. O zaman buyurun Tiflis konaklama rehberi sizlerle…

Tiflis'te Nerede Kalınır

Tiflis’te Nerede Kalınır?

Öncelikle, aklınızda şehir yerleşiminin aşağı yukarı oturması açısından Tiflis’teki bölgelerden çok kısaca bahsetmek istiyorum, böylece benim listemden bir otel seçmeseniz bile hangi bölgede kalmak istediğinizi bilerek otel arayabilirsiniz. Bölgeleri anlattıktan sonra otel önerilerimle devam edeceğim. Old Tbilisi ile başlıyorum; burası şehrin turistik anlamda en merkezi yeri. Tiflis’te görülmesi gereken başlıca yerler ile bir sürü cafe ve bar burada bulunuyor. Sololaki, Eski Tiflis’in arka sokakları ile Özgürlük Meydanı arasında kalan bir muhit. Rus İmparatorluğu döneminde zenginlerin oturduğu bir muhitmiş, o nedenle bu civarda Art Nouveau tarzında yapılmış tarihi evler görmek mümkün. Abanotubani, Tiflis’teki hamamların bulunduğu bölge oluyor. Burası da Eski Tiflis Meydanı’nın hemen yanı başında olduğundan çok merkezi. Avlabari, nehrin diğer tarafında Abanotubani bölgesinin karşısında yer alıyor. Buradan da gezilecek yerlere kolayca ulaşabilirsiniz. Rustaveli Bulvarı ve çevresi oldukça hareketli ve toplu taşımanın kolay olduğu bir bölge. Eski Tiflis’e 15-20 dakika yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Ayrıca burada müzeler ve opera binaları bulunuyor. Rustaveli Bulvarı’nın üst tarafı Mtatsminda olarak geçiyor. Burası çok merkezi değil ama biraz yürüyerek Rustaveli Bulvarı’na inebilirsiniz. Mtatsminda’dan sonra Vera geliyor, burada turistik olarak gezilecek bir yer yok ama tatlı cafeler var. Vera’nın komşusu Vake, İstanbul’un Nişantaşı semtine benzetebileceğim bir yer. Turistik olarak hiçbir şey yok ama mağazalar, butikler, güzel kafe ve restoranlar var. Rustaveli Caddesi’nin nehre doğru alt tarafında kalan bölge de Orbeliani oluyor, burada da tatlı mekanlar var, yürüyerek ana caddeye çıkabiliyorsunuz. Rustaveli Bulvarı’nın karşısında, nehrin karşı kıyısında Marjanishvili yer alıyor. Bu bölgenin ana caddesi olan Davit Aghmashenebeli Bulvarı tamamı yenilenmiş binalardan oluşuyor. Turistik yerlere yakın olmasa da konaklama için tercih edilen bölgelerden biri, oldukça fazla cafe ve retoran seçeneği bulunuyor. Chugureti, Marjanishvili ile yakın lokasyonda son dönemde popülerleşmeye başlayan bir bölge. Yavaş yavaş konaklama seçenekleri ve restoranların sayısı artıyor ama tursitik yerlere uzak. Saburtalo, yeni rezidansların ve alışveriş merkezlerinin yapıldığı bir bölge, turistik anlamda hiçbir şey yok ama toplu taşıma ile kolay ulaşılabiliyor.

Tiflis Konaklama Önerileri

Aşağıdaki otellerin hiçbirinde konaklamadım ama Tiflis’i iyi bildiğim için konumlarına göre turistik yerlere yakın veya ulaşımın kolay olduğu yerleri bulmaya çalıştım. Fotoğraflara göre favoriler belirleyip yorumları okuduktan sonra buradaki listeye dahil ettim. Verdiğim fiyatlar ortalama fiyatlardır, gideceğiniz tarih ve rezervasyon yaptığınız döneme göre aşağı ya da yukarı yönlü değişkenlik gösterebilir. 

Önce bütçelere göre otelleri grupluyorum, sonra apart otelleri, en altta da hostelleri paylaşacağım.

Tiflis’te 70$ altındaki bütçe dostu oteller

Doors Meidan Design Hotel: Eski Tiflis Meydanı’na çok yakın konumda, merkezi bir otel. En turistik yerlere ve mekanlara birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Booking puanı 9.1 ve gecelik oda fiyatı 58$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Hotello: Orbeliani bölgesinde yer alıyor, merkezi bir yer diyebiliriz, Özgürlük Meydanı’na yürüme mesafesinde ama Eski Tiflis’e biraz daha uzak. Booking puanı 8.4 ve gecelik oda fiyatı 50$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Hotel Opinion: Konumu Eski Tiflis’te oldukça merkezi bir yerde bulunuyor. Özgürlük Meydanı ve Eski Tiflis Meydanına yürüme mesafesinde, kafelerin olduğu bir sokakta. Booking puanı 8.7 ve gecelik oda fiyatı 48$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Octava Boutique Hotel: Rustaveli Caddesi üzerinde yer alıyor. Booking puanı 9 ve gecelik oda fiyatı 62$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Hotel Zeg: Sololaki’de merkezi bir konumda yer alıyor, yürüyerek pek çok yeri gezebilirsiniz. Booking puanı 8.3 ve gecelik oda fiyatı 64$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Amante Narikala by Tbilisi Luxury Boutique Hotels: Eski Tiflis’te, Narikala Kalesi’ne yakın bir konumda yer alıyor. Yürüyerek birkaç dakika içinde eski Tiflis Meydanı’na inebilirsiniz. Booking puanı 9.4 ve gecelik oda fiyatı 70$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Vera Hills Boutique Hotel: Adından anlaşılacağı üzere Vera bölgesinde yer alan bir otel. Booking puanı 8.9 ve gecelik oda fiyatı 56$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Tiflis’te 70$-150$ arası güzel oteller

IOTA Hotel Tbilisi: Otel Sololaki bölgesinde, Özgürlük Meydanı’na yürüme mesafesinde yer alıyor. Booking puanı 8.2 ve gecelik oda fiyatı 92$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Rooms Hotel Tbilisi: Vera bölgesinde yer alıyor. Booking puanı 9 ve gecelik oda fiyatı 96$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Shota Rustaveli Boutique Hotel: Parlamento Binası’nın yanıbaşında, Rustaveli Caddesi’ne çıkan bir sokakta yer alıyor. Booking puanı 9.3 ve gecelik oda fiyatı 100$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Radius Hotel Tbilisi: Rustaveli Caddesi’nin Özgürlük Meydanı ile buluştuğu noktada bulunan Galleria Alışveriş Merkezi’nin en üst katında yer alıyor. Booking puanı 8.5 ve gecelik oda fiyatı 91$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Unfound Door – Design Hotel: Davit Aghmashenebeli caddesi üzerinde yer alıyor. Booking puanı 9.6 ve gecelik oda fiyatı 96$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Communal Hotel Sololaki: Adından da anlaşılacağı üzere Sololaki bölgesinde yer alan bir otel. Booking puanı 9.2 ve gecelik oda fiyatı 86$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Communal Hotel Plekhanovi: Yukarıdaki otelin kardeş oteli, Chugureti’de yer alıyor. Booking puanı 9.4 ve gecelik oda fiyatı 84$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Museum Hotel: Orbeliani civarında yer alıyor. Booking puanı 8.8 ve gecelik oda fiyatı 74$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Bazzar Boutique Hotel: Orbeliani bölgesinde yer alıyor. Booking puanı 9.5 ve gecelik oda fiyatı 80$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Moxy Tbilisi by Marriott: Chugureti’de yer alıyor ama Orbeliani’ye oldukça yakın, nehri geçer geçmez ulaşıyorsunuz. Booking puanı 8.7 ve gecelik oda fiyatı 75$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Kisi Boutique Hotel: Abanotubani bölgesinde yer alıyor. Booking puanı 9.4 ve gecelik oda fiyatı 75$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Hotel Abanotubani: Abanotubani bölgesinde yer alıyor. Booking puanı 9.4 ve gecelik oda fiyatı 94$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Tiflis’te 150$ üstü en iyi oteller

Stamba Hotel: Vera bölgesinde yer alıyor, tarzıyla öne çıkan bir otel. Booking puanı 9.2 ve gecelik oda fiyatı 213$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

The Biltmore Tbilisi Hotel: Rustaveli Caddesi üzerinde yer alıyor. Booking puanı 8.7 ve gecelik oda fiyatı 190$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Radisson Blu Iveria Hotel: Rustaveli Caddesinin başladığı yerdeki meydanda, Vera civarında yer alıyor. Booking puanı 8.5 ve gecelik oda fiyatı 165$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Ambassadori Tbilisi Hotel: Old Town civarında yer alıyor, lokasyonu oldukça ideal. Booking puanı 8.8 ve gecelik oda fiyatı 165$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Tbilisi Marriott Hotel: Rustaveli Caddesi üzerinde yer alıyor. Booking puanı 8.4 ve gecelik oda fiyatı 200$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Tiflis’teki En iyi Apart Oteller

Urban Apartments 116: Marjanishvili’de yer alıyor. Booking puanı 8.2 ve 4 kişilik apart fiyatı gecelik gecelik 74$. Daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Dat Exx Apartments: Marjanishvili’de yer alıyor. Booking puanı 8.6 ve 2 kişilik apart fiyatı gecelik 77$. Daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Funicular Inn Apartments: Sololaki bölgesinde yer alıyor, iyi bir lokasyonda. Booking puanı 9.6 ve 2-3 kişi kapasiteli apartların fiyatı gecelik 84$. Daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Boutique Apart Upe: Old Town sokaklarında yer alıyor, Narikala Kalesi’ne da yakın, iyi bir lokasyonda. Booking puanı 9.9 ve 2 kişilik apart fiyatı 109$. Daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Luxury inn: Sololaki bölgesinde yer alıyor, Özgürlük Meydanı’na da yakın, iyi bir lokasyonda. Stil sahibi dekorasyonu olan bir apart. Booking puanı 9.6 ve 2 kişilik apart fiyatı gecelik 120$. Daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

The 10: Mtatsminda bölgesinde yer alıyor, oldukça şık bir apart. Booking puanı 9.4 ve 2 kişilik apart fiyatı gecelik 129$. Daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Pomegranate in Old Tbilisi: Old Town sokaklarında yer alıyor,Özgürlük Meydanı’na da yakın, çok iyi bir lokasyonda. Özellikle 2 çiftseniz veya 4 kişilik bir aileyseniz düşünebilirsiniz. Booking puanı 9.4 ve 4 kişi kapasiteli apart fiyatı gecelik 99$. Daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Tbilisi Bliss Penthouse: Diyelim ki Tiflis’e kalabalık bir grup olarak geliyorsunuz ve keşke bir arada kalabileceğimiz bir yer olsa diye aklınızdan geçiriyorsunuz. O zaman burası tam size göre. Vake bölgesinde yer alıyor. Booking puanı 9.6 ve 12 kişi kapasiteli apart fiyatı gecelik 250$. Daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz. 4 yatak odası var, salonda 4 kişilik yatacak yer var, 3 banyosu var.

Tiflis En iyi Apart Oteller

Tiflis’teki En iyi Hosteller

Hostel’in ne demek olduğunu bilmeyenler için baştan küçük bir açıklama yapayım. Hosteller, aynı odada başka insanlarla kaldığınız, yurt odası mantığında bir konaklama şeklidir. Tuvaletler, banyolar ortaktır.

Fabrika Hostel: Chugureti bölgesinde kalıyor, çoğu turistik yere uzak olsa da hostelin kendi imkanları oldukça iyi. Binanın avlusunda farklı mekanlar ve butikler var. Aghmashenebeli caddesine de yürüyerek gidebilirsiniz. Booking puanı 9 ve 12 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 8$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Bude Hostel: Chugureti bölgesinde yer alıyor. Booking puanı 9.5 ve 6 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 7$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Envoy Hostel: Old TBilisi sokak aralarında yer alıyor, gayet merkezi bir konumda. Booking puanı 9 ve 8 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 14$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

At Funicular Hostel: Mtatsminda bölgesinde yer alıyor. Booking puanı 8.7 ve 8 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 8$.Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Gallery Hostel Tbilisi: Mtatsminda bölgesinde yer alıyor. Tiflis Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu’nun hizasında Rustaveli Bulvarı’na paralel iki alt sokakta yer alıyor. Booking puanı 8.8 ve 8 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 17$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Namaste Hostel: Old Town’un ara sokaklarında yer alıyor, konumu merkezi, turistik yerler ve cafeler yürüme mesafesinde. Booking puanı 8.5 ve 10 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 9$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Moosica Hostel: Tiflis Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu’nun yakınında Rustaveli Bulvarı’na paralel bir üst sokakta yer alıyor. Booking puanı 9.6 ve 6 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 7$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Pushkin 10 Hostel: Rustaveli Caddesi’ne yakın bir konumda yer alıyor, Özgürlük Meydanı’na yürüyerek ulaşabilirsiniz. Booking puanı 9.6 ve 8 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 10$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Alcatraz Jail-Hostel: Burası hapishane konseptindeki bir hostel. Eski Tiflis’te merkezi diyebileceğim bir konumda yer alıyor. Booking puanı 9.5 ve 6 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 4$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Tiflis’te müsait tüm otelleri incelemek için şuraya tıklayın.

Tiflis’te nerede kalınır sorusu için benden bu kadar, ara ara fırsat buldukça eklemeler yapabilirim. Sizin daha önce konaklayıp memnun kaldığınız ya da olumsuz tecrübe yaşadığınız yerler varsa lütfen yorumlara yazın, buradaki listede olsa da olmasa da paylaşabilirsiniz, herkes faydalansın. 🙂

Instagram’a koyduğum Gürcistan fotoğraflarım için #hohhoyytgeorgia etiketini takip edebilirsiniz, yalnızca Tiflis için #hohhoyyttbilisi etiketine bakabilirsiniz.

Daha iyi içerikler üretebilmem için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyorum.

Yerlisinden Tiflis Gezi Rehberi

Gelecek yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf için beni takip etmeyi unutmayın! 😉

Instagram: hohhoyyt

Youtube: hohhoyyt

Facebook: hohhoyyt

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

9 Responses

 1. Haziran 28, 2020

  […] Tiflis’te Nerede Kalınır? Her Bütçe için Tiflis Konaklama Önerileri […]

 2. Şubat 5, 2021

  […] Tiflis’te Nerede Kalınır? Her Bütçe için Tiflis Konaklama Önerileri […]

 3. Aralık 1, 2022

  […] Tiflis’te Nerede Kalınır? Her Bütçe için Tiflis Konaklama Önerileri […]

 4. Aralık 6, 2022

  […] Tiflis’te Nerede Kalınır? Her Bütçe için Tiflis Konaklama Önerileri […]

 5. Aralık 6, 2022

  […] Tiflis’te Nerede Kalınır? Her Bütçe için Tiflis Konaklama Önerileri […]

 6. Şubat 3, 2023

  […] Tiflis’te Nerede Kalınır? Her Bütçe için Tiflis Konaklama Önerileri […]

 7. Şubat 25, 2023

  […] Tiflis’te Nerede Kalınır? Her Bütçe için Tiflis Konaklama Önerileri […]

 8. Mart 1, 2023

  […] Tiflis’te Nerede Kalınır? Her Bütçe için Tiflis Konaklama Önerileri […]

 9. Mart 4, 2023

  […] Tiflis’te Nerede Kalınır? Her Bütçe için Tiflis Konaklama Önerileri […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: