Tiflis Konaklama rehberi

Tiflis’te Nerede Kalınır? Tiflis Konaklama Önerileri

2013 yılından beri Tiflis’e turist olarak sık sık geliyordum, 2 yıldır da eşim ve oğlumla burada yaşıyoruz. Bana en çok sorulan soru Tiflis’te konaklama konusu ama ben de hep evde kaldığım için bu konuda yeterli bilgiye sahip değildim. Son günlerde bu konu üzerine biraz çalıştım ve her bütçeye uygun Tiflis konaklama önerileri hazırladım. Artık Tiflis’te nerede kalınır sorusuna verilecek cevabım var. Buyurun o zaman, Tiflis konaklama rehberi ile birlikte benim seçtiğim Tiflis’te kalınabilecek en düzgün oteller ve hosteller.

Tiflis Konaklama rehberi

Öncelikle, aklınızda şehir yerleşiminin aşağı yukarı oturması açısından Tiflis’teki bölgelerden çok kısaca bahsetmek istiyorum, böylece benim listemden bir otel seçmeseniz bile hangi bölgede kalmak istediğinizi bilerek otel arayabilirsiniz. Bölgeleri anlattıktan sonra otel önerilerimle devam edeceğim. Old Tbilisi ile başlıyorum; burası şehrin turistik anlamda en merkezi yeri. Tiflis’te görülmesi gereken başlıca yerler ile bir sürü cafe ve bar burada bulunuyor. Sololaki, Eski Tiflis’in arka sokakları ile Özgürlük Meydanı arasında kalan bir muhit. Rus İmparatorluğu döneminde zenginlerin oturduğu bir muhitmiş, o nedenle bu civarda Art Nouveau tarzında yapılmış tarihi evler görmek mümkün. Abanotubani, Tiflis’teki hamamların bulunduğu bölge oluyor. Burası da Eski Tiflis Meydanı’nın hemen yanı başında olduğundan çok merkezi. Avlabari, nehrin diğer tarafında Abanotubani bölgesinin karşısında yer alıyor. Buradan da gezilecek yerlere kolayca ulaşabilirsiniz. Rustaveli Bulvarı ve çevresi oldukça hareketli ve toplu taşımanın kolay olduğu bir bölge. Eski Tiflis’e 15-20 dakika yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Ayrıca burada müzeler ve opera binaları bulunuyor. Rustaveli Bulvarı’nın üst tarafı Mtatsminda olarak geçiyor. Burası çok merkezi değil ama biraz yürüyerek Rustaveli Bulvarı’na inebilirsiniz. Mtatsminda’dan sonra Vera geliyor, burada turistik olarak gezilecek bir yer yok ama tatlı cafeler var. Vera’nın komşusu Vake, İstanbul’un Nişantaşı semtine benzetebileceğim bir yer. Turistik olarak hiçbir şey yok ama mağazalar, butikler, güzel kafe ve restoranlar var. Rustaveli Bulvarı’nın karşısında nehrin karşı kıyısında Marjanishvili yer alıyor. Bu bölgenin ana caddesi olan Davit Aghmashenebeli Bulvarı tamamı yenilenmiş binalardan oluşuyor. Turistik yerlere uzak olsa da konaklama için tercih edilen bölgelerden biri, oldukça fazla cafe ve retoran seçeneği bulunuyor. Saburtalo, yeni rezidansların ve alışveriş merkezlerinin yapıldığı bir bölge, turistik anlamda hiçbir şey yok ama toplu taşıma ile kolay ulaşılabiliyor.

Tiflis otel önerileri

Aşağıdaki otellerin hiçbirinde konaklamadım ama Tiflis’i iyi bildiğim için konumlarına göre turistik yerlere yakın veya ulaşımın kolay olduğu yerleri bulmaya çalıştım. Fotoğraflara göre favoriler belirleyip yorumları okuduktan sonra buradaki listeye dahil ettim. Verdiğim fiyatlar gideceğiniz tarih ve rezervasyon yaptığınız döneme göre değişkenlik gösterebilir ama anormal farklılıklar olmayacaktır. 

Öncelikle Tiflis’te konaklama için airbnb’den favorilediğim evleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Tiflis Airbnb Konaklama Önerileri

Daha önce airbnb hiç kullanmadıysanız alttaki yazımı okumanız faydalı olacaktır.

Airbnb Nedir? Airbnb nasıl kullanılır?

Bu linkten airbnb’ye kaydolursanız ilk konaklamanızda indirim kazanırsınız, daha önce üyeyseniz başka bir mail adresiyle bu linkten yeniden kaydolabilirsiniz.

Tiflis’te 50$ altındaki bütçe dostu oteller

Hotel Opinion: Konumu Eski Tiflis’te oldukça merkezi bir yerde bulunuyor. Hem Özgürlük Meydanı hem de Eski Tiflis Meydanı yürüme mesafesinde. Booking puanı 8.7 ve gecelik oda fiyatı 24$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2703

Hotello: Rustaveli Bulvarına paralel bir alt sokakta Rustaveli Theatre’ın arkasında yer alıyor. Merkezi bir yer diyebiliriz, Özgürlük Meydanı’na yürüme mesafesinde ama Eski Tiflis’e biraz daha uzak. Booking puanı 9.1 ve gecelik oda fiyatı 29$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2701

Doors Meidan Design Hotel: Eski Tiflis Meydanı’na çok yakın konumda, çok merkezi bir otel. En turistik yerlere ve mekanlara birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Booking puanı 9.4 ve gecelik oda fiyatı 36$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2706

Freedom Square Apart Hotel: Otel Sololaki bölgesinde yer alıyor, Özgürlük Meydanı ve Eski Tiflis Meydanı’na yürüme mesafesinde, oldukça merkezi diyebiliriz. Booking puanı 9.4 ve gecelik oda fiyatı 18$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2708

Hotel Frida: Otel eski Tiflis’te, turistik yerlere ve mekanlara birkaç dakika uzaklıkta, çok merkezi bir lokasyonda yer alıyor. Booking puanı 9 ve gecelik oda fiyatı 33$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2727

Hotel Zeg: Sololaki’de merkezi bir konumda yer alıyor, yürüyerek pek çok yeri gezebilirsiniz. Booking puanı 9.3 ve gecelik oda fiyatı 42$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2723

King Gorgasali: Eski Tiflis’te çok merkezi bir lokasyonda yer alıyor. Turistik yerlere ve mekanlara birkaç adım mesafede diyebilirim. Booking puanı 9.2 ve gecelik oda fiyatı 46$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2725

Tiflis’te nerede kalınır : Tiflis’teki en iyi hosteller

Fabrika Hostel: Marjanishvili bölgesinde kalıyor, çoğu turistik yere uzak olsa da hostel imkanları oldukça iyi. Binanın avlusunda farklı mekanlar ve butikler var. Aghmashenebeli caddesine de yürüyerek gidebilirsiniz. Booking puanı 9 ve 12 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 8$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2811

Black Tomato Hostel: Sololaki’de merkezi sayılabilecek bir lokasyonda bulunuyor. Burada çift kişilik özel odalar da mevcut. Booking puanı 8.9 ve 6 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 4$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2736

Moosica Hostel: Tiflis Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu’nun yakınında Rustaveli Bulvarı’na paralel bir üst sokakta yer alıyor. Booking puanı 9.6 ve 6 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 7$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2813

Pirosmani Hostel: Rustaveli Caddesi’ne yakın bir konumda yer alıyor, Özgürlük Meydanı’na yürüyerek ulaşabilirsiniz. Booking puanı 9.3 ve 6 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 7$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2816

Pushkin 10 Hostel: Rustaveli Caddesi’ne yakın bir konumda yer alıyor, Özgürlük Meydanı’na yürüyerek ulaşabilirsiniz. Booking puanı 9.6 ve 8 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 10$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

Tiflis hostel önerileri

Alcatraz Jail-Hostel: Burası hapishane konseptindeki bir hostel. Eski Tiflis’te merkezi diyebileceğim bir konumda yer alıyor. Booking puanı 9.5 ve 6 kişilik odada gecelik kişi başı fiyatı 4$. Hostelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2732

Tiflis’te nerede kalınır: Tiflis’te 50$-100$ arası güzel oteller

Kisi by Tbilisi Luxury Boutique Hotels: Eski Tiflis’te oldukça merkezi bir lokasyonda yer alıyor. Booking puanı 9.4 ve gecelik oda fiyatı 63$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2818

IOTA Hotel Tbilisi: Otel Sololaki bölgesinde, Özgürlük Meydanı’na yürüme mesafesinde yer alıyor. Booking puanı 8.4 ve gecelik oda fiyatı 80$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2819

Shota Rustaveli Boutique Hotel: Parlamento Binası’nın yanıbaşında, Rustaveli Caddesi’ne çıkan bir sokakta yer alıyor. Booking puanı 9.4 ve gecelik oda fiyatı 96$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2820

Radius Hotel Tbilisi: Rustaveli Caddesi’nin Özgürlük Meydanı ile buluştuğu noktada bulunan Galleria Alışveriş Merkezi’nin en üst katında yer alıyor. Booking puanı 8.8 ve gecelik oda fiyatı 79$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2821

Ilja’s Hotel: Vera bölgesinde, ana caddeye birkaç dakika mesafede yer alıyor. Booking puanı 9.4 ve gecelik oda fiyatı 56$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2822

Amante Narikala by Tbilisi Luxury Boutique Hotels: Eski Tiflis’te, Narikala Kalesi’ne yakın bir konumda yer alıyor. Yürüyerek birkaç dakika içinde eski Tiflis Meydanı’na inebilirsiniz. Booking puanı 9.5 ve gecelik oda fiyatı 63$. Otelle ilgili daha fazla detay, gideceğiniz tarihteki fiyatlar ve rezervasyon için şuraya tıklayabilirsiniz.

IMG_2823

Tiflis’te nerede kalınır sorusu için benden bu kadar, ara ara fırsat buldukça eklemeler yapabilirim. Sizin daha önce konaklayıp memnun kaldığınız ya da olumsuz tecrübe yaşadığınız yerler varsa lütfen yorumlara yazın, buradaki listede olsa da olmasa da paylaşabilirsiniz, herkes faydalansın. 🙂

Instagram’a koyduğum Gürcistan fotoğraflarım için #hohhoyytgeorgia etiketini takip edebilirsiniz, yalnızca Tiflis için #hohhoyyttbilisi etiketine bakabilirsiniz.

Daha iyi içerikler üretebilmem için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyorum.

Yerlisinden Tiflis Gezi Rehberi

Gelecek yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf için beni takip etmeyi unutmayın! 😉

Instagram: hohhoyyt

Youtube: hohhoyyt

Facebook: hohhoyyt

2 yorum

Bir Cevap Yazın