Romantik Tatil Önerileri

Sevgililer günü planları için çok soru alıyorum o yüzden şimdi seyahat etmenin tam sırası olduğunu düşündüğüm birkaç yeri burada öneriyorum. Tatil planlarınızı yaparken yazımdan faydalanacağınızı umuyorum. Daha önce bir de dünyanın en romantik otellerini yazmıştım, ona da bir göz atın isterseniz. Bunlar yetmedi diyenleri de dünyadaki masal kasabalar yazıma bekliyorum. 🙂

 • İtalya

Dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak gösterilen Venedik benim sevgililer günü için tavsiye edebileceğim bir yer. Üstelik ünlü Venedik Karnavalının tarihleri bu sene sevgililer gününü de içine alıyor.

Toskana Gezi Notları

Venedik Gezi Rehberi ve Venedik Karnavalı

touristidea

touristidea

Venedik Ulaşım: İstanbul’dan Venedik’e direkt uçuş ile gidebilirisniz. Venedik hava alanına indikten sonra direkt San Marco meydanına inmek için bence en iyi yöntem deniz otobüsleri.

Venedik’te Yapılacaklar: Gondola binmek, San Marco meydanında gezmek, Rialto köprüsünden geçmek, maske alıp sokaklarda maske ile dolaşmak, rengarenk evleriyle ünlü Burano ve cam ürünleriyle ünlü Murano adalarını ziyaret etmek, 1720li yıllardan kalmak Cafe Florian’da bir tatlı yemek.

 • Slovenya

Dünyada, içinde “Love” kelimesi geçen tek ülkenin Slovenya olduğunun farkında mısınız? Bu, sevgililer gününü orada geçirmek için bir işaret bence. 🙂 Hem Avrupa’ya gidip hem de uygun fiyatlı bir sevgililer günü geçirmek isteyenler için Ljubljana şehrini tavsiye ediyorum.

Ljubljana Gezi Rehberi: Gezilecek Yerler ve Yapılacaklar

vistanature

visitnature

Ljubljana Ulaşım: İstanbul’dan başkent Ljubljana’ya direkt uçuş var, hem de şu anda kampanyalı biletler mevcut, bu fırsatı kaçırmayın derim.

Ljubljana’da Yapılacaklar: Bled gölüne gidip sandalla gezmek, Dragon köprüsünden geçmek, Tivoli Park’a gitmek, bisikletle gezmek, Ljubljana kalesine çıkmak, Metelkova sokaklarında dolaşmak.

Orta Avrupa’nın Masal Kasabası Bled Gezi Rehberi

 • Finlandiya

Bu sevgililer gününde sevdiğinize asla unutamayacağı bir deneyim, hatta deneyimler bütünü tattırmak isterseniz tercihiniz Finlandiya’nın Laponya bölgesi olmalı. Kışın beyazlara bürünen bu bölge, Türkiye’de yapmanızın mümkün olmadığı birçok aktivite imkanı sunuyor. 

Snowland Rovaniemi

visitfinland

Laponya Ulaşım: İstanbul’dan Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye direkt uçuş var, oradan Laponya için Rovaniemi’ye uçabilirsiniz.

Laponya’da Yapılacaklar: Kuzey ışıklarını izlemek, husky safarisine katılmak, Santa Claus’un köyünü ziyaret etmek, Fin saunasına girmek, buz tutmuş gölde balık tutmak, ren geyiklerini beslemek.

Her Mevsim Ayrı Güzel: Finlandiya’ya Gitmek için 10 Neden

 • Belçika

Kanalları ve şirin mi şirin binalarıyla, Brugge romantik bir sevgililer günü için biçilmiş kaftan bana göre. Kendisi küçük Venedik olarak da anılıyor ama bence daha güzel bir yer. Gitmeden önce In Brugge filmini izlemeyi unutmayın.

canuckabroad

canuckabroad

Brugge Ulaşım: İstanbul’dan direkt uçuş yok maalesef. Önce Brüksel’e uçup oradan uçakla veya otobüsle ulaşabilirsiniz.

Brugge’de Yapılacaklar: Market meydanında dolaşmak, Belfort kulesine çıkmak, Minnewater parkta yürüyüş yapmak, Belçika çikolatalarının tadına bakmak, Belçika biralarından içmek.

Türkiye zaten yeterince soğuk, biz sıcak bir yerlere gitmek istiyoruz diyenler için de önerilerim var tabi ki. 🙂

 • Filipinler

Filipinler bildiğiniz üzere birçok adadan oluşan bir ülke. Oralara kadar gitmişken birden fazla adayı ziyaret etmeniz mantıklı olacaktır. Muhteşem doğal güzellikleriyle göz dolduran ülkeyi, huzur dolu bir sevgililer günü için düşünebilirsiniz.

insidermonkey

insidermonkey

Filipinler Ulaşım: Filipinler’deki bazı adalara direkt uçuş mevcut ama pahalı olur derseniz Singapur veya Bangkok aktarmalı uçuşları inceleyebilirsiniz.

Filipinler’de Yapılacaklar: Ifugao pirinç tarlalarına gitmek, halen aktif olan Taal volkanını izlemek, Boracay adasında beyaz kumların ve denizin tadını çıkarmak, yer altı nehri Sabang’da tekne ile gezmek, Bohol’daki çikolata tepelerine gitmek.

Filipinler Gezi Rehberi: Filipinler’e Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 • Dominik Cumhuriyeti

Eşsiz doğasıyla insanı kendine hayran bir ülke öneriyorum. Sevgililer gününde deniz, kum, güneş keyfi yaparak dinlenmek isteyenlerin adresi burası olmalı. Bu dönemde yağmurdan kaçmak için güney kıyılarını tercih etmeniz gerekiyor.

phillymag

phillymag

Dominik Cumhuriyeti Ulaşım: Ülkemizden direkt uçuş bulunmamaktadır. Avrupa’nın birçok şehrinden aktarmalı olarak gidebilirsiniz.

Dominik’te Yapılacaklar: Dalış yapmak, yunuslarla yüzmek, jet ski, para sailing yapmak, hindistan cevizi kokteylleri içmek.

 • Kamboçya

Özelikle son zamanlarda ülkemizde popüler olmaya başlayan, tapınaklarıyla ve budist rahipleriyle ünlü ülkeyi, otantik bir sevgililer günü geçirmek isteyenlere tavsiye ediyorum. 

angkortourguides

angkortourguides

Kamboçya Ulaşım: Ülkemizden direkt uçuş bulunmuyor. En hesaplı yol, Bangkok’a uçakla gidip, otobüsle Kamboçya’ya geçmek.

Kamboçya’da Yapılacaklar: Angkor Wat’ta gün doğumunu izlemek, Phnom Penh şehrini gezmek, Sihnoukville plajında denize girmek, budist rahipleri ziyaret etmek, Siem Reap’te tuk tuka binmek.

Siem Reap ve Angkor Wat Gezi Rehberi: Gezilecek Yerler ve Bilinmesi Gerekenler

 • Arjantin

Sevgililer gününde aşkın dansı tangonun peşine düşmek isteyenlere Buenos Aires‘i öneriyorum. Bu cıvıl cıvıl başkent, size hayat boyu unutamayacağınız anılarla dolu bir tatil vaat ediyor.

argentina-travel-blog

argentinatravelblog

Buenos Aires Ulaşım: Şehre İstanbul’dan direkt uçuş var.

Buenos Aires’te Yapılacaklar: Iguazu şelalerine gitmek, Palermo sokaklarında kaybolmak,  Recoleta mezarlığını ziyaret etmek, Tango gecelerine katılmak, La Boca’nın renkli evlerinin fotoğraflarını çekmek, bonfile yemek.

Bu güzel şehirlerin arasında sizin gittiğiniz var mı? Eklemek istediğiniz bir yer varsa yorum olarak yazar mısınız?

Instagram: hohhoyyt

Facebook: hohhoyyt

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

8 Responses

 1. Şubat 6, 2017

  […] Sevgililer Günü Tatil Önerileri […]

 2. Şubat 6, 2017

  […] Sevgililer Günü Tatil Önerileri […]

 3. Şubat 7, 2017

  […] Romantik Tatil Önerileri […]

 4. Şubat 24, 2017

  […] Romantik Tatil Önerileri […]

 5. Ağustos 14, 2017

  […] Romantik Tatil Önerileri […]

 6. Ağustos 18, 2017

  […] Romantik Tatil Önerileri […]

 7. Ocak 29, 2021

  […] Romantik Tatil Önerileri […]

 8. Şubat 10, 2021

  […] Romantik Tatil Önerileri […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: