Sri Lanka Galle’da Nerede Kalınır: The Bartizan Hotel

Sri Lanka, en çok yer değiştirdiğimiz seyahat oldu. Seyahatin sonlarına doğru güney sahillerini gezdik. Sahil kesiminde son olarak Galle bölgesini gezdik ve bu bölgeyi gezerken de iki gece Galle kale içinde yer alan lüks bir butik otelde konakladık. Otelin hikayesini ve fotoğraflarını görür görmez orada kalmayı çok istemiştim, ne mutlu ki bu isteğim gerçek oldu. Hem şık hem de çok samimi bir oteldi, konaklamamızın her anından çok keyif aldık, o nedenle sizinle de bu oteli paylaşmak istiyorum.

DSC05210

DSC05213

Bu otelin orijinali 17. yüzyılın başlarında Hollanda sömürge döneminde inşa edilmiş ve o zamandan son yıllara kadar pek çok amaç için kullanılmış. Son olarak otelin sahipleri orijinaline sadık kalarak modern ve lüks detaylarla yapıyı yeniden yaratmışlar. Hikayesi olan otellere bayılıyorum, o yüzden dikkatimi daha fazla çekmişti. Otelin adı, alabildiğine okyanus manzarasına sahip terasındaki minik kuleden geliyor. Köşe duvara monte olarak inşa edilen kulelere Ingilizce’de Bartizan deniliyor. Otelin konumu Galle kale içinde, en turistik caddenin yanı başında ve surların hemen arkasında, okyanusun karşısında yer alıyor. Otelden çıkıyorsunuz, sağa dönüyorsunuz ve tüm güzel restoranlar ve butikler karşınıza çıkıyor.

DSC05150

DSC05007

Otelin odaları gerçekten çok güzel yenilenmiş, her detayına bayıldım. Bazı otellerde kaldığım odalara normalden fazla ısınıyorum, burası da kendi yatak odam olmasını isteyeceğim odalardan biriydi gerçekten. Odaların önünde ortak teras var ve üst katlardaki odalar okyanusa doğru bakıyor. Odanın banyosundaki bakım malzemelerinin hepsi çok kaliteli, Sri Lanka’nın ünlü markalarından Spa Ceylon idi. Internet çok hızlı ve kesintisizdi, ondan da memnun kaldım.

DSC05011

DSC05017

Otelde kahvaltı ve öğle yemeği yiyebiliyorsunuz, bir de akşam üstü çay saati var. Kahvaltı ve çay saati ikramları oda fiyatına dahil, öğle yemeğini ayrıca sipariş verebiliyorsunuz. Biz kahvaltı saati dışında genelde dışarıda olduğumuz için diğer öğünleri deneyemedik ama kahvaltının mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Kahvaltı için size menü veriyorlar, önceki akşam neler istediğinizi seçerek işaretleyip menüyü resepsiyona veriyorsunuz. Ayrıca taze meyve suyunuzu da seçiyorsunuz. Seçtiğiniz kahvaltıya ek olarak hamur işi çeşitleri ve meyve çeşitleri de sofrada yerini alıyor. Ertesi sabah yine sizin isteğinize göre ister odanızın önündeki terasta, ister otelin bahçesinde kahvaltınızı hazır ediyorlar. Hem sunum olarak hem de lezzet olarak benden tam not aldılar.

DSC05277

DSC05169

Galle’da konaklamak isteyen herkese The Bartizan’ı tavsiye ederim. Sri Lanka’ya eşimle tekrar gezmeyi çok istiyorum ve tekrar gittiğimde yine burada kalmayı düşünüyorum. Otel çalışanlarının hepsi çok nazik ve yardımseverdi. Bizi çok güzel ağırladıkları için hepsine müteşekkirim. Otelle ilgili daha fazla detay ve oda fiyatları için otelin websitesini inceleyebilirsiniz. Bu içeriği tamamen kendi tecrübelerim doğrultusunda yazdım, umarım Sri Lanka otel araştırması yaparken yardımı olur.

77 Pedlar St. Galle Fort, Sri Lanka.

Tel: 091 223 2020

info@thebartizan.com

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

2 Responses

  1. Aralık 22, 2018

    […] Sri Lanka Galle’da Nerede Kalınır: The Bartizan Hotel […]

  2. Aralık 8, 2019

    […] Sri Lanka Galle’da Nerede Kalınır: The Bartizan Hotel […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: