Hakkımda

IMG_2960

Merhaba, ben Deniz. Trakya’nın ufacık tefecik, içi dolu turşucuk şehri Kırklareli’de dünyaya geldim. Ortaokul ve liseyi Kırklareli Anadolu Lisesinde okudum. Liseden sonra İstanbul Bilgi Üniversitesinde, Bilgisayar Bilimleri bölümünde okudum. Mezun olduktan sonra, bankacılık sektöründe bilişim alanında çalışma hayatına adım attım. Şu anda özel bir bankada ödeme sistemleri üzerine yazılımlar geliştiriyorum. Eşim ve oğlumla birlikte İstanbul’da yaşıyorum.

Araştırmayı, okumayı, ufkumu açacak şeyler öğrenmeyi ve yeni hobiler edinmeyi çok seviyorum. İlgimi çeken her alanda detaylı bilgi ve beceri sahibi olmak için eğitim almaya çalışıyorum. Bu öğrenme ve tecrübe etme açlığımın bir sonucu olarak seyahat tutkunuyum. Dünya üzerindeki değişik kültürleri ve doğanın bize verdiği tüm nimetleri ömrüm yettiğince gezip görmek istiyorum. İlk yurt dışı seyahatimi 10 yaşındayken ailemle yapmıştım. O günden bugüne pek çok ülkeyi görme şansım oldu. Daha görülecek çok yer, yaşanacak çok  macera var.

Yaşadıklarım yaşayacaklarımın teminatıdır dedim ve hem araştırmalarımı hem de tecrübelerimi paylaşabilmek için bu blogu açtım. İçerikleri tamamen benim tarafımdan oluşturulan ve çoğunlukla seyahate yönelik yazılarımla, kendime dönüp bakabileceğim bir not defteri, sizlere de faydalanabileceğiniz bir kaynak oluşturmaya çalışıyorum. Son olarak, neden hohhoyyt, neden “Born to Laugh” diye soranlar için gülmeyi çok sevdiğimi, hayata gülmek için geldiğimizi düşündüğüm için bu adı kullandığımı belirtmek istiyorum. Frida Kahlo’nun dediği gibi “There is nothing more precious than laughter” yani “Gülmekten daha değerli hiçbir şey yok”.

Şimdilerde yeni bir heyecanım var; 2018 yılının Eylül ayında, ana oğul başbaşa dünya turuna çıkmayı hedefliyorum. Tabi ki bu maddi manevi yoğun hazırlık isteyen bir süreç, bu planı gerçeğe dönüştürmeden önce de ana oğul başbaşa kısa prova gezileri yapıyoruz. Gezilerimizi ve hazırlıklarımızı  izlemek için beni takip etmeyi unutmayın. 😉

Sevgiler!

Instagram: hohhoyyt

Facebook: hohhoyyt

 

2 thoughts

    1. Merhaba, yukarıda var aslında, yazılımcıyım. Önceliklerle ilgili biraz bu konu, “seyahat edemiyorum çünkü..” başlıklı yazımı okumanızı öneririm.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s