Hafta Sonu Ne Yapsak – Haziran 2017

Yaza resmen giriş yaptığımız bu ay, hafta sonları yine sizi sokaklara dökmeye niyetliyim. Haziran 2017 için seçtiğim hafta sonu etkinlikleri ile sizi daha çok açık hava etkinliklerine yönlendireceğim.

3 Haziran Cumartesi

Topkapı Sarayı ve Çevresi (İftar)

topkapi-sarayı

İstanbul’un kalbi, Topkapı Sarayı ve Sultanahmet’le beraber tarihi yarım adada atmaktadır. Topkapı Sarayı’ndan başlayarak şehrin içlerine kadar uzanan en önemli caddesi Divan Yolu Sultanahmet’ten geçer.  İçinde yaşayanların hikâyeleri, bilinmeyenleri, merak edilen her yönüyle Ramazan ayında Topkapı Sarayı ve Sultanahmet bir başka hale gelir.  Eski İstanbul’un gündelik hayatındaki Panayırlarına benzer şekilde renklenir. Zengini, fakiri, yoksulu, orta hallisi bir yer de buluşur. Her yıl sadece bir ayda gerçekleşen özel günde Osmanlı’nın en önemli yönetim yerinde Topkapı Sarayı’nda geçmişin saray adetlerini , yaşamlarından kesitler sunacağı özel bir anlatım eşliğine Eski İstanbul’un Kalbinde Tarihi yarımada da  buluşuyoruz.

Topkapı Sarayı 3. Ahmet Çeşmesi önü 15.00  

kaynak: antoninaturizm

4 Haziran Pazar

Doğal Yaşam Festivali

Four babies lying on colourful cloth in grass in park

3-4 Haziran 2017 tarihinde ilki gerçekleştirilecek Doğal Yaşam Festivali’nde doğal yaşama gönül vermiş tüm üreticiler, sağlayıcılar, uygulayıcılar ve tüketiciler bir araya geliyor. İki gün süresince doğal yaşam tutkunlarını ağırlayacak olan festival bünyesinde seminer ve paneller yanı sıra atölye çalışmaları, özel performanslar ve buluşmalara da ev sahipliği yapacaktır. Doğal Yaşam Festivali girişi tüm misafirlerimize ücretsiz olacaktır.

Santral İstanbul

kaynak: dogalyasamfestivali

10 Haziran Cumartesi

Yalı’da Yoga

yalida-yoga

Boğaz’ın en güzel yapılarından Sait Halim Paşa Yalısı’nda, boğazın mavisiyle iç içe yoga dersleri mayıs ayı boyunca her seviyeden yogaseveri bekliyor.  Deneyimli yoga eğitmeni Şebnem Akbulut Özen ile gerçekleşecek Hatha Yoga dersleri yalının deniz kenarındaki bahçesinde gerçekleşecek. Boğaz’ın ferahlatıcı havası, Juico’nun sağlıklı detoks suları ve yoganın rahatlatıcı etkisi ile yaza yenilenmiş girmek isteyen herkesi bekliyoruz.

Sait Halim Paşa Yalısı 09:00

kaynak: giyor

11 Haziran Pazar

ÇELLİSTANBUL & CELLO4BERLIN

cellistanbul

Berlin Filarmoni Orkestrası’nın viyolonsel dörtlüsünü Çellistanbul ile buluşturan bu konserde festival dinleyicileri sekiz viyolonselin güçlü, derin ve estetik tınısının tadını çıkaracaklar. Dünyanın en iyi orkestralarından biri kabul edilen Berlin Filarmoni’nin viyolonsel grubunu oluşturmalarının yanı sıra, kurdukları Berlin Filarmoni’nin 12 Çellisti ile bağımsız bir topluluk olarak ilerleyen seçkin müzisyenler, sergiledikleri uyum, müzikal derinlik ve tartışmasız virtöüziteleriyle günümüz klasik müzik dünyasının olmazsa olmazlarından. İki defa ECHO Klassik ödülünü kazanan topluluğun dört üyesi, Cello4Berlin adı altında kurdukları yeni topluluklarıyla klasikten caza, tangodan avangard müziğe dokundukları her alana kaliteleri ile imza atmaya devam ediyorlar.

Aya İrini Müzesi 20:00

kaynak: biletix

17 Haziran Cumartesi 

Can Bonomo

can-bonomo.jpg

İlk albümü “Meczup” ile kalabalık bir takipçi kitlesi oluşturmayı başaran Can Bonomo, ikinci albümü “Aştan ve Gariplikten” ile de aynı başarıyı yakaladı. Can Bonomo, alaturka nağmelerden indie melodilere gezinen, zengin ve müzikal olarak çok renkli sahnesi ile dinleyicilerin kulakları için yine bir ziyafet sunmaya hazırlanıyor. Farklı müzik çalışmaları ve internet üzerinden gerçekleştirdiği online konserler ile de dikkatleri çekiyor.

IF Performance Hall Beşiktaş 20:00

kaynak: ifperformance

18 Haziran Pazar

BBQ Partisi Babalar Günü Özel

barbecue-bbq

Babalar Günü’nde babalara ateşi üstünde tüten bir menü hazırladık. BBQ pişirme tekniklerini öğrenip alışılagelmiş mangal lezzetlerinden sıyrılmak istiyor ve bu özel günde farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız bu Workshop’ta yerinizi alın. Et marine etmeyi, ev yapımı sosis hazırlamayı ve daha nice bbq lezzetlerini tüm aşamalarıyla yapımını öğrenecek, bu konuda deneyim kazanacaksınız.

Mutfak Sanatları Akademisi 16:00

kaynak: msa

24 -26 Haziran 

Fethiye

Fethiye

Ramazan Bayramı dolayısıyla iki gün ek tatil var, o zaman dört günlüğüne biraz uzaklara kaçılabilir. Bodrum ve Çeşme’nin pahalılığından nispeten nasibini almamış bir yer arıyorsanız denizi ve doğasıyla sizi büyüleyecek olan Fethiye’ye gitmenizi öneriyorum. Kelebekler Vadisi, Ölü Deniz, 12 Adalar, Babadağ ve Likya Yolu gibi olmazsa olmaz yerleri görmeden dönmeyin.

Gelecek yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf için beni takip etmeyi unutmayın! 😉

Instagram: hohhoyyt

Facebook: hohhoyyt

Author: hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

Bir Cevap Yazın