Hafta Sonu Ne Yapsak – Mayıs 2017

Baharın en sevdiğim ayı geldi sonunda. Mayıs 2017 için seçtiğim hafta sonu etkinlikleri ile sizi daha çok açık hava etkinliklerine yönlendireceğim. 🙂 Evde durmayan, sokaklara çıkın, bu ay çok güzel aktiviteler var! Güncel hafta sonu etkinlikleri için buraya tık tık! 😉

6 Mayıs Cumartesi

Urban Picnic

urban-picnic-gorsel.jpg

Hem hafta sonu gelmiş hem de bahar. Hem haftanın hem de kışın yorgunluğunu atacağız üzerimizden. Şehrin en yeni restoranlarından birinde rezervasyon mu yaptırsak acaba? Konser mi kovalasak? Bir şeyler mi içsek ya da? Urban Picnic’te hepsi bir arada. Şehrin tam ortasında bir piknik yeri, karnaval havası. Onlarca farklı restorandan yüzlerce farklı lezzet ve… Yeme içme sınırsız! DJ’ler, konserler, şovlar ve sürprizler. Yani kapılar 01.00’da kapanana kadar yemeye, içmeye, dans etmeye doyamıyoruz.

Uniq Açık Hava 18.00 

kaynak: yemekcom

7 Mayıs Pazar

TEB BNP Paribas İstanbul Open Final

teb tenis open final.jpg

Türkiye’de ilk ATP World Tour turnuvası olan TEB BNP Paribas İstanbul Open’da, 28 raket toprak kortta mücadele edecek. Turnuvanın şampiyonu 250 ATP puanı kazanacak. Türkiye’yi dünyada tenisle ilgili sayılı ülkeler arasına sokarak, dünyanın en çok ilgi gören tenis organizasyonlarından biri olma yolunda ilerleyerek ülke tanıtımına da katkıda bulunan turnuva, öncesinde TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta ve şimdi de TEB BNP Paribas İstanbul Open sırasında, İstanbul’un tarihi bölgelerinde düzenlenecek özel etkinliklerle tenis dünyasının tüm dikkatini İstanbul’a daha fazla çekecek.

Garanti Koza Arena – Tekler 14:00 Çiftler 17:00

kaynak: istanbulopen.kozawos

13 Mayıs Cumartesi

Gurme Fest

gurme fest 13 mayıs

Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali “GurmeFest – İstanbul ”, Türkiye’nin en geniş kapsamlı Gastronomi festivali olarak baharın coşkusuyla birlikte 20.000 üzerinde yeme&içme, keyif ve eğlence tutkunlarını buluşturuyor. Gastronomi sektörü Dünya ile paralel olarak Türkiye’de de büyüme gösterirken Türkiye’nin sahip olduğu eşsiz lezzetlerin ve çeşitliliğin aynı zamanda Türk mutfak kültürünün yaşatılmasını ve yaygınlaşmasını hedefleyerek Dünya lezzetleriyle birlikte tüm tatlara festivalde yer veriyoruz. Festival boyunca tadımlar, piknikler, davetler, sunumlar yapılacak, mutfak sırları paylaşılacak, klasik lezzetlerimiz hatırlanacak ve yeni lezzetler tanıtılacak, ustalar eşliğinde yemekler yapılacak, özel içecekler hazırlanacak, uzman konuk, akademisyenler ve usta şeflerin liderliğinde söyleyişi, panel ve demonstrasyonlar düzenlenecek ve tüm bunlar yapılırken dans, müzik, eğlence bizlere eşlik edecek.

Event Garden 13:00

kaynak: gurmefest.istanbul

14 Mayıs Pazar

Caz Eşliğinde Anneler Günü Brunchı

sait halim pasa anneler gunu kahvalti

Boğaz’a karşı caz eşliğinde brunch keyfi Anneler Günü’nde sizi bekliyor. Caz müziğinin önde gelen isimleri Neşet Ruacan, Emin Fındıkoğlu ve Meltem Ünel’in sahne alacağı konser tüm dinleyicilere keyif dolu bir pazar vaat ediyor. Geleneksel lezzetlerin yanı sıra yalının ödüllü Executive Şefi Oktay Özgün tarafından hazırlanacak geniş brunch büfesi de konsere lezzet katıyor.

Sait Halim Paşa Yalısı 11:00

kaynak: biletix

19 – 21 Mayıs 

Kapadokya – Cappadox

cappadox

Müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava etkinlikleri gibi farklı disiplinleri bir araya getiren programıyla Cappadox’un bu yılki teması “Dünyadan Çıkış Yolları”. Kapadokya’da gerçekleşecek olan Cappadox 2017 henüz var olmayan, görünür olmayan ama gelmekte olan dünyayı hayal ederek dönüştürecek kadar cesur olmaya çağırıyor.

kaynak: cappadox

27 Mayıs Cumartesi

Büyük Ev Ablukada – Ay Şuram Ağrıyo

buyuk-ev-ablukada-ay-suram-agriyo

Eğlenceli tavırlarıyla, seyirciyle kurdukları güzel iletişimle ve çeşitli sürprizleriyle her zaman rengarenk canlı performanslara imza atan Büyük Ev Ablukada, Lokalize serisi kapsamında gerçekleşecek “Ay Şuram Ağrıyo” konserinde akustik performans sergileyecek!

Zorlu PSM – Studio 16:00

kaynak: zorlupsm

28 Mayıs Pazar

Ocakbaşı

chefstable_ocakbasi

Kültürümüzün en önemli unsurlarından “Ocakbaşı” keyfini sanırız sevmeyen yoktur. Ocakbaşı’nı önemli kılan lezzetlerde Patlıcan Kebabı’ndan, Edirne Yaprak Ciğer’e bu kültürü keşfetmek için sizi bu önemli workshopumuza davet ediyoruz.
Patlıcan Kebabı, Külbastı Sosta Tavuk Şiş, Edirne Yaprak Ciğer, Sumaklı ve Nar Ekşili, Kırmızı Soğan, Grit Ezmesi, Yoğurtlu Köz Patlıcan Salatası, Sorbe İkram

Chef’s Table Mutfak Akademisi 13:00

kaynak: chefstable

 

Author: hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

Bir Cevap Yazın