Hafta Sonu Ne Yapsak – Nisan 2017

Nisan 2017 için seçtiğim hafta sonu etkinlikleri ile karşınızdayım. 😀 Bu ay dolu dolu tam 5 hafta sonu var, son hafta sonu 1 Mayıs resmi tatili ile birleşiyor. Ben de bu yüzden bu ay iki adet şehir dışı programı önerisiyle geliyorum. Hazır bahar da gelmiş, bir yerlere kaçmak lazım öyle değil mi? Hadi durmayan, sokaklara çıkın, yapacak çok şey var! 😉

1 Nisan Cumartesi

Rock Off Yerli: MFÖ & Şebnem Ferah

MFÖ & Şebnem Ferah

Rock Off serisinin yerli gruplarini ağırlayan festivali Rock Off Yerli, ikinci yılında Türk Rock müziğinin dev isimleri MFÖ ve Şebnem Ferah’ı 1 Nisan’da aynı sahnede buluşturuyor. Daha önce Duman, Ceylan Ertem, Pinhani, Adamlar ve Sahte Rakı gibi grupları ağırlayan Monster Energy Presents; Rock Off Yerli, bu sene ülke müziğinin dev isimlerini aynı sahnede buluşturacak.

Volkswagen Arena 21.00: Şebnem Ferah  22:30: MFÖ

Kaynak: vwarena

2 Nisan Pazar

Karaköy – Galata Turu

Galata Kulesi

Galata’yı, tarihteki insanlarını, ticaret, sigorta, borsa, bankacılık tarihimizi tanımaya ve mekânlarını yaşayarak dokunmaya davetlisiniz, üstelik Galata’nın yeni kültür limanı SALT GALATA da eski banka kasaları, tomar tomar Osmanlı paraları, eski hisse senetleri, meşhurların borç senetleriyle zenginleşen tarihi kapılarını bizler için açıyor.

Buluşma Yeri: Galata Kulesi Gündoğdu Kafe Önü 09:00

Kaynak: antoninaturizm

8-9 Nisan

Adana Portakal Çiçeği Festivali

adana

En güzel mevsimdir, Adana’da Nisan… Portakal Çiçeği mevsimi… Müthiş güzel bir iklime dönüşür.. Ne soğuk, ne de sıcak… Adeta “limonata” gibi olur hava…Kısa kollularınızı giyip çıkarsınız sokağa… Adana’nın sıcak, samimi insanlarıyla aynı sokaklarda yürürken, rüzgarın ara ara taşıyıp getirdiği o muhteşem portakal çiçeği kokusu günün 24 saati bırakmaz peşinizi… Baygın bırakır insanı…Türkiye’nin ya da dünyanın neresinde yaşarlarsa yaşasınlar, portakal çiçeği mevsiminde mutlaka Adana’ya gelir Adanalılar… Yılda sadece bir kez, en fazla 2 hafta sürecek bu coşkuyu kaçırmamak için…Portakal çiçeği mevsimi, iklim durumuna gore birkaç gün farketmekle birlikte, genellikle 5-20 Nisan tarihleri arasındadır. Bu site, bu müthiş deneyimi herkesin yaşayabilmesi için, tanıtım amacıyla kurulmuştur. Önümüzdeki Nisan için şimdiden ajandanıza not alın lütfen.. Özellikle de, portakal çiçeklerinin en yoğun olduğu Nisan ayında, bu unutulmaz deneyimi yaşayabilmeniz için hepinizi Adana’ya bekliyoruz..

Kaynak: nisandaadanada

15 Nisan Cumartesi

Pink Martini

pink martini

“Sympathique”, “hang on little tomato”, “hey eugene!”, “splendor in the grass“, “joy to the world“, “1969“,“aretrospective“, “get happy” ve “dream a little dream” albümleri ile Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan, her albümü ile altın ve platin plak kazanan Pink Martini yepyeni albümleri “je dıs oui”nin avrupa turnesi kapsamında Pasion Turca Organizasyon’u ile 15 Nisan’da Volkswagen Arena’da hayranları ile buluşacak.

Volkswagen Arena 21:00

Kaynak: biletix

16 Nisan Pazar

Özgür Zihin Özgür Nefese Giriş

özgür nefes özgür zihin

Özgür Nefes, kişinin günlük nefes alışkanlığının, doğru ve olması gereken şekilde işlemesidir. Bu da kişinin solunum sisteminde görev alan kasların doğru sıra ve ağırlıkta çalışması ile gerçekleşebilmektedir. Bu durumda kişi, tam da olması gereken şekilde ve miktarda nefes alabilmekte ve alınan nefes tüm hücrelere ulaşabilmektedir. Ancak nefesimiz, 3 yaş civarı başlayan nefesi tutma alışkanlığı ve zihinsel faaliyetlerimiz sonucu kısıtlanır ve deforme olur. Nefesin özgürleşmesi, onu doğru işleyişe dönüştürme işlemi olarak özetlenebilir. Bu süreç, hem fiziksel hem de ruhsal sağlığın en üst seviyelere taşınmasını mümkün kıldığından son derece hızlı sonuç veren ve benzersiz güçte bir dönüşüm aracıdır. Özgür Zihin ise, kişinin zihinsel faaliyetlerinin onu esir alan/yöneten halden çıkarılması ve zihnin, kişinin An içinde “akıl” olarak kullanacağı, gerçek işlevine döndürülmesidir. Bu süreçte kişi “Kurban Olmak” halinden “Olmak” haline geçiş yapar. Dört günlük bu atölye çalışmasında nefesin özgürleşmesi süreci hem fiziksel hem de duygusal/mental seviyede detoks işlevi gören geleneksel nefes açma seansları ve daha üst seviyelerde açılma sağlayan, kalp bölgesi seansı, gırtlak seansı gibi özel uygulamalarla gerçekleştirilir.

Delphin Mind 09:30

Kaynak: dolphinmind

22 Nisan Cumartesi

HoliFest İstanbul

Holifest İstanbul

Geleneksel Hint Kültürünün en büyük bayramı olan ve dünyanın 50’den fazla ülkesinde her yıl coşkuyla kutlanan Holifest, Türkiye’de ilk defa orijinal konseptiyle 2016 Nisan ayında 5000 kişinin katılımıyla İstanbul’da kutlandı. Birçok ana haber bülteninde,basın yayın organında yer alan ve 2016’nın en ses getiren etkinliği olan Holifest İstanbul bu sene tekrar sizlerle, İstanbul Event Garden etkinlik alanında! Misafirlerimiz, şehrin karmaşasından uzaklaşarak, baharın gelişini müjdeleyen müthiş bir Holi festivalinin coşkusunu yaşayacaklar. Etkinlik alanında Hint mutfağının birçok çeşidini bulacakları restoranlar, Hint kınası atölyeleri, Hint dans grupları, dünyaca ünlü Hintli DJ’ler, Hint giysi ve aksesuarlarının sergilendiği butiklerle Hint kültürünün tüm güzelliklerini tadacaklar. Sıradan bir hafta sonunuzu rengarenk bir bahar festivaline çevirecek bu organizasyon kapılarını 22 Nisan Cumartesi günü saat 12:00’da misafirlerine açıyor ve 23 Nisan Pazar gecesinin geç saatlerine kadar dj programı, dans gösterileri, her saat başı boyalara bulanacağınız bir eğlenceyle size unutulmaz bir hafta sonu yaşatmayı vaat ediyor.. Hint Mitolojisinde de yer aldığı gibi, haydi hep beraber barış, mutluluk, huzur ve aşk dilekleriyle rengarenk kutlayalım; iyinin kötüye karşı zaferini, doğa ananın uyanışını!

Event Garden 12:00

Kaynak: holifest İstanbul

23 Nisan Pazar

Kahvaltı Festivali

İstanbul kahvealtı festivali

Geleneksel Türk mutfağında her öğüne dair zengin bir çeşitlilik olduğu hepimizce malum; ancak akşam yemeği kültürü ya da öğle yemeği kültürü diye bir kalıp olmadığını da bilirsiniz. Yüzyıllar boyunca günün ilk kahvesinden önce tüketilen öğüne “kahve altı” diyen atalarımız hangi yiyeceklerle sofralarını süslüyorsa, günümüzde adı “kahvaltı” olarak anılmaya başlayan sofralarımız yine aynı çeşitlilik ve güzel enerjiyi korumaya devam ediyor.  Kahvaltıyı bir kültür olarak benimsemiş bir topluluğun insanları olarak, sofrada sevdiğimiz lezzetler ve birlikte güzel anılar biriktirdiğimiz insanlar ile özdeşleşen bu güzel öğünde, kültürümüzün incisi İstanbul boğazında bir araya geliyoruz. Türkiye’nin birçok bölgesine özel yöresel lezzetler, peynir çeşitleri, birbirinden leziz zeytinler, kahvaltının süper ikilisi bal & kaymak ve sınırsız tadım yapabileceğiniz daha nice lezzet,  olmazsa olmazımız çay ile buluşup sofraları dolduracak. Tabii ki, “kahve altı” keyfimizden sonra muhteşem boğaz manzarasına karşı kahvelerimizi yudumlayacağız. 0-6 yaş çocuklarınız için bilet almanıza gerek kalmadan, onlara bayramın mutluluğunu bu festivalle yaşatabilirsiniz!

Portaxe 10:00

Kaynak: firsat.me

 

29-30 Nisan – 1 Mayıs 

İğneada

iğneada kano

Güneşin ve doğanın tadını çıkarmak için ideal bir rota arayanlara, fazla kalabalıklaşmadan İğneada’ya gitmeyi öneriyorum. Belde ile ilgili detaylı bilgiler için alttaki rehberlerimi okumanızı tavsiye ederim.

Bizim Cennetimiz: İğneada Gezi Rehberi

İğneada Tavsiyeleri

Author: hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

One thought

Bir Cevap Yazın