Sanat İçin Bahane Arayanlara: Kutuda Sanat Var!

Eşimle her gittiğimiz ülkeden, oranın yerel sanatçılarından gerçek el yapımı resimler almaya çalışıyoruz. Evimizin her köşesi, yatak odamız dahil tablolarla dolu. Bazen de vakit buldukça evde resim yapmaya çalışıyoruz. Eşim genelde sulu boya ve kara kalem ile resim yapıyor, bense toz pastelle çalışmayı seviyorum. Ama bunların dışındaki farklı yöntemleri de pinterest’te ilgiyle takip ediyoruz. Geçtiğimiz ay Kutuda Sanat Var adında bir girişim keşfettim. Son zamanlarda çok popüler hale gelen aylık sürpriz aboneliklerin resim için düşünülmüş versiyonu. Ben bu aylık sürpriz kutu fikrini genel olarak çok seviyorum, çünkü iş hayatının koşturmacası arasında ilgi alanlarınız doğrultusunda sizin yerinize seçilmiş küçük sürprizler çok motive edici oluyor. Kutuda Sanat Var sanatla ilgili ilk paket olduğu için bana özel geldi. “Benim içimde sanat var, evde resim yapmak istiyorum ama bir türlü vakit ayıramıyorum” diyenlerdenseniz bu kutu tam size göre. Peki nasıl olacak bu iş? Başlıyorum anlatmaya. 🙂

kutuda sanat var

Aslında web sitelerini inceleyerek her detayı öğrenebilirsiniz ama ben yine de küçük bir özet geçeyim. Önce kutudasanatvar.com adresini ziyaret ediyorsunuz. Abone Ol menüsüne girerek aboneliğinizi satın alıyorsunuz. Ayın ilk yarısı içinde aboneliğinizi başlatırsanız bir sonraki ay sürpriz sanat kutunuz elinize ulaşıyor, ikinci yarısına kaldıysanız bir ay fazladan beklemeniz gerekecek. Kutunun içinden çıkanlar ise şöyle; malzeme listesi, el ısıtma çalışması, öne çıkan üye çalışması,  sanat malzemeleri, çalışma kağıtları, mutluluk bahanesi ve kutuda sanat var etiketi. Mart kutusu elime ulaştı ve üfleme yoluyla resim yapma deneyimi çıktı karşıma. Sanat malzemelerim, bir pipet, bir tüp, üç farklı renkte mürekkep, bir fırça ve bir kalemden oluşuyordu. tüp ile mürekkep şişesinden bir damla çekip çalışma kağıdının üzerine damlattım ve sonra pipetle başladım sağa sola üflemeye. Aslında instagram’da #kutudasanatvar hashtag’i altında yapılan paylaşımlarda çok güzel fikirler görmüştüm ve onları da deneyecektim ama eşim bu şekilde bırakmamı, onların üzerine kendi çalışmak istediğini söyledi ve üzerine şehir siluetleri çizdi.

kutudasanatvar.com

Artan çalışma kağıtlarına da üflemeden bağımsız bir sürü resimler yaptık. Sadece gönderilen çalışmayı yapmak zorunda değildik sonuçta ve sanat yapmak için bahanemiz ayağımıza gelmişti. Bu arada memnun kalmama durumunuz olursa aboneliğiniz istediğiniz zaman iptal edebiliyorsunuz. Hadi hemen abone olun ve siz de kendinize sanat bahanesi yaratın!

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: