Hafta Sonu Ne Yapsak – Mart 2017

Mart 2017 için seçtiğim hafta sonu etkinlikleri. Bahar geldi, artık evde durmaya bahane kalmadı, atın kendinizi sokaklara! 🙂 Güncel hafta sonu etkinlikleri için buraya tık tık! 😉

4 Mart Cumartesi

Güneşin Sofrasında Nazım ile Brecht

Güneşin Sofrasında Nazım ile Brecht

Tülay Günal ve Genco Erkal’ın birlikte rol aldığı, yaz aylarının olay yaratan oyunu, 20. yüzyıl edebiyatının iki doruk noktasını, Nâzım Hikmet ile Bertolt Brecht’i güneşin sofrasında bir araya getiriyor. İki ozan “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht”te; keyifli bir müzikal söyleşiye koyuluyorlar. Kurt Weill, Hanns Eisler, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Timur Selçuk, Cem Karaca, Edip Akbayram gibi ustaların eserleriyle, izleyiciyi de bu sözlü-müzikli ziyafete davet ediyorlar.

Kenter Tiyatrosu 20:30

Kaynak: Dostlar Tiyatrosu

5 Mart Cumartesi

Renk, Mekan, Ritm Sergisi

Renk, Mekan, Ritm Sergisi

Sanatçılar, sergi mekânını atölyeye dönüştürerek yapacakları eserlerin sunumunda farklı teknikler farklı yöntemler kullanarak Geleneksel Sanatlar alanında ilk defa eser mekan ilişkisine dair bir söylem geliştirmektedirler. Eserin mekân ile buluşması açısından önemli bir estetik sonuç olan sergide, Ayşe Vatansever, Emine Navruz, Erhan Olcay, Ersin Yıldızhan, Hakan Dağlı, Hasan Türkmen, Nazan Ilgaz, Sevgi İrteş Yoldaş, Uğur Taşatan’ın eserleri yer almaktadır.

Sefaköy Kültür Merkezi 15:00 Açılış

Kaynak: hürriyet

11 Mart Cumartesi

Yılmaz Erdoğan – Münaşaka

yılmaz erdoğan münaşaka

Yılmaz Erdoğan 12 yıllık bir aranın ardından tek kişilik oyunu ”Münaşaka” ile sizlerle buluşuyor. Uzun soluklu bir aradan sonra tiyatro seyircisiyle buluşacak olan Yılmaz Erdoğan, bir yandan dijital teknoloji ve sosyal medyaya dair güçlü tespitleriyle bir yandan da kendine dair merak edilen sorulara vereceği cevaplarla seyirciyi çok komik ve ”hakiki” bir yolculuğun içine alacak.

Mall of İstanbul MOİ Sahne 21:00 

Kaynak: Biletix

12 Mart Cumartesi

Yağlı Boya Workshop Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi Tablo

Samimi ve keyifli bir ortamda resim sanatına dair hiçbir deneyim sahibi olmanıza gerek kalmadan sizi bile şaşırtacak yağlı boya tablolar yapacaksınız. Siz yaratıcılığınızı güçlendirirken, uzman resim hocaları adım adım yönlendirerek size destek olacak. Gerekli tüm malzemeleri onlar temin ediyorlar. Size hoş müzikler eşliğinde tuvale renk katarak rahatlamak kalıyor. Yapılacak resim bu değil, temsili olarak buraya koydum. 🙂

Akademi Art–Mecidiyeköy 15:30

Kaynak: Biletix

18 Mart Cumartesi

Sertab’ın Oda Müziği

sertab-erener-sertabin-oda-muzigi

Güçlü sesi ve harika performansıyla Sertab Erener, Sertab’ın Oda Müziği projesi ile sahneye çıkıyor. Çok güzel olacağına eminim, hem dinlendirici hem eğlenceli bir cumartesi akşamı için düşünebilirsiniz.

TİM Show Center 21:00

19 Mart Cumartesi

Fener Balat Kültür Turu

fener balat kültür turu

İstanbul’un en kozmopolit semtinin ara sokaklarında güzel bir Pazar geçirmeye hazır mısınız? Hem Bizans hem de Osmanlı döneminin en önemli iskan yerlerinden bir tanesi de Fener semtiydi.Dik yokuşları nedeniyle Bizans döneminde bu semte sakinleri Petrion adını vermişlerdi. O dik yokuşları aşındırırken karşımıza çıkan ”bizde bu şehrin parçasıyız” diye haykıran Rum mimarisi şirin evler, dünyada yaklaşık 250 milyon Ortodoks’a ruhani liderlik yapan tarihi Fener Rum Patrikhanesi semtin bir çırpıda sayılacak eserlerindendir. Fener semti çok eskilerden beri Rum cemaatinin eğitim merkezlerinden birisi konumundaydı. Seferadların hüznünü taşıyan, kozmopolit yapısıyla İstanbul’un ortasında Kudüs havası yaratan adını Palation yani “saray” kelimesinden alan Balat semti de sırlarını sizlerle paylaşacağımız Nefs-i İstanbul köşesi olarak bu turda sizlere sunulmakta.

Buluşma Yeri: Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi Önü 09:30

Kaynak: Antonina Turizm

25-26 Mart

Safranbolu – Amasra

safranbolu evleri

Mart ayı için hafta sonu tatili önerim, bu havalarda tam zamanı olduğunu düşündüğüm Batı Karadeniz bölgesinden geliyor. İstanbul’a yakın gezilecek yerler arayanlar için birebir. Havanın iyice güzelleşmesi, güneşin kendini göstermesi için ayın son hafta sonunu tavsiye ediyorum. Geçmişinin 18. yüzyıla dayandığı söylenen şirin Safranbolu evleri arasında dolaşıp mutlaka bol bol fotoğraf çekin. Safranbolu’ya gitmişken Yörük Köyü, Cinci Han, Tokatlı Kanyonu ve İncekaya Su Kemeri ziyaret etmeniz gereken yerler arasında. Safranlı lokumlarından yemeyi de unutmayın. 😉 Safranbolu’ya gidenlerin olmazsa olmazı dönüş yolunda Amasra’ya uğramaktır. Şahsi fikrime göre de Bartın’a bağlı bu ilçeye günübirlik gitmek yeterli olacaktır. Amasra Kalesi’ne çıkmak, sahil boyunca dolaşmak, Çekiciler Çarşısından alışveriş yapmak ve Canlı Balık’ın meşhur salatasından yemek burada mutlaka yapmanız gerekenler.

Fotoğraf Kaynak: dimitrastasinopoulou

 

 

Author: hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

Bir Cevap Yazın