Güle Güle 2016, Hoş Geldin 2017

2016, beklentilerimizin çoğunun gerçekleşmediği, umutlarımızın tek tek tükendiği bir yıl oldu. Ağırlıklı olarak ülkemizde olmak  üzere dünya genelinde terör olaylarının yaygınlaşmasıyla, birçoğumuz hayata dair motivasyonunu kaybetmeye başladı. Ama tabi ki güzel şeyler de oldu, ve onlar umarım 2017 yılında daha da fazla olurlar. 2015 yılında anne olmuş biri olarak 2016 yılında oğlumun ilklerini yaşaması benim içim en güzel zamanlardandı; ilk yemek, ilk kelime, ilk adım, ilk yurt dışı seyahati ve daha neler neler. Bir seyahat sever olarak da tabi ki kendimizi kısa süreliğine kötü olaylardan soyutladığımız, yepyeni kültürler keşfettiğimiz seyahatlerimiz en mutlu olduğum anlardandı. Oğlumuz sağ olsun pek yaramaz hal böyle olunca birlikte seyahatler bizim için oldukça zor oluyor, o yüzden onunla daha kolay olabilecek seyahatleri birlikte, bizi zorlayacağını düşündüklerimizi ise onu bırakarak baş başa yaptık. Onu sürekli bırakamadığımız için de seyahatlerimiz o kadar fazla olmadı ama yine de onları bir hatırlayıp burada da paylaşayım istedim. Bir de 2017’den beklentilerimi yazacağım, belki gerçek olurlar. 🙂

Ocak: Bu ay, karlar altında harika olur hayaliyle Abant’a gittik. Efsane fotoğraflar çekeceğimi düşündüğüm Abant’ta, otelden dışarı adımımızı atamadığımız bir hafta sonu geçirdik ve bir daha Ocak ayında Abant’a gitmeye tövbe ettik. Yoğun tipi vardı ve 10 dakikalığına 6 aylık bebeğimizle kara çıkalım dedik, hepimizin suratı soğuktan anında bordoya döndü. 🙁 Yıla seyahat anlamında biraz acıklı bir giriş yapmış olduk böylece.

img_7830

Şubat: Güzel Zell Am See ile tanıştığımız ay. Kayak tatili için gittiğimiz bu güzel kasaba ile ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz. Sevgililer gününe pek anlam yüklemiyorum ama yine de o tarihte öyle bir şansım varsa eşimle yurt dışında geçirmeyi tercih ediyorum. Bu sene de dört çift olarak çok eğlenceli bir tatil geçirdik. Kayak severlere tavsiyemdir.

zellamsee

Mart: Bu ayda eşimle baş başa bir kaçamak yapıp Atina’ya gittik. Şansımıza hava da harikaydı ve çok güzel vakit geçirdik. Çok yakındaki bu güzel şehri hafta sonu kaçamakları için mutlaka değerlendirin derim. Atina notlarım için buraya göz atabilirsiniz.

img_7834

Nisan: Bu ay için bir heves kampanya ile Dubai’ye bilet almıştım ama o hafta sonu müsait olamadığımız için biletimizi yakmak zorunda kaldık. 🙁 Biz de sonrasında ikinci adresimiz olan İğneada’ya kaçtık. Hava şansımıza o kadar güzeldi ki deniz sezonu açılışını da yaptık. Yaz aylarında da sık sık hafta sonları gitmeye devam ettik tabi ki. İğneada ile ilgili bir de yazı yazdım ve blogumun en çok okunan yazıları arasına girdi, merak ederseniz buraya tık tık.

IMG_0884

Mayıs: Bu ayda kendimizi, Bozcaaada’nın fahri muhtarı diyebileceğimiz Küçük Martha‘nın gurme turu için hazırlamıştık, tur olmadı ama kendisi tabi ki oradaydı ve tavsiyeleri ile bizi çok güzel yönlendirdi. Hava şartları biraz kötüydü ama yine de oldukça güzel bir gezi oldu bizim için. Bozcaada yazım için buraya bakabilirsiniz.

IMG_1424

Haziran: Oğlumuz Ada’nın bir yaş doğum gününü komşumuzun Thassos adasında kutladık. Kendisiyle birlikte Kuzey Yunanistan’da dokuz günlük bir road trip yaptık. Rotamız Dedeağaç, Taşöz, Selanik, Halkidiki ve Kavala şeklindeydi. Tecrübelerimizi merak edenler, seyahatimize dair hazırladığım beş yazıyı şuradan okuyabilirler.

img_2679

Temmuz: 2016 yılının en güzel tatillerinden biri kuşkusuz Güney Fransa seyahatiydi. Hem Cote d’Azur olarak geçen sahil kesimini hem de lavanta kokulu köyleriyle beni benden alan Provans’ı gezme fırsatı bulduk. Bennu Yıldırımlar ve Eylem Yıldız’ın İzTv’deki bir belgeseli sonrası gitmeyi çok istemiş ve sonunda bu hayalimi gerçekleştirebilmiştim. Bu seyahatimiz için yazdığım notlara şuradan ulaşabilirsiniz.

IMG_2394

Ağustos: Eşimin iş seyahatini fırsat bilip oğlumla Bükreş’e küçük bir hafta sonu ziyareti yaptık. Yıllar önce sık sık gitme fırsatı bulduğum Bükreş’i özlemişim, iyi geldi. Bükreş için hafta sonu rehberime buradan ulaşabilirsiniz.

IMG_3288

Eylül: Bu yılın efsane seyahatlerinden birini de bu ayda gerçekleştirdik. Önce Kenya’ya gittik ve Masai Mara’da safari yaptık. Sonrasında da Zanzibar’a gittik, bu da bize mini bir balayı oldu. Kenya’daki safari serüvenimizle ilgili tüm süreçleri anlatan yazılarıma buradan, Zanzibar tatilimize buradan ulaşabilirsiniz.

_mg_8693

Ekim: Bu ayda yine oğlumuzla birlikte küçük bir Kapadokya gezisi yaptık. İtiraf etmeliyim, bir yaşlarında aşırı hareketli bir çocukla çok zorlandık. Kendi tecrübeme dayanarak Kapadokya’yı bu yaşta çocuğu olan ailelere pek tavsiye etmiyorum. Balon yaşı da minimum altı imiş, belki bu yaşlarda götürmek daha iyi olur. Kapadokya notlarımı okumak isterseniz buraya tık tık.

img_6003

Kasım ve Aralık aylarında benim hiç iznimin kalmaması, eşimin hafta sonları çalışıyor olması, dünyanın durumu ile ilgili motivasyon düşüklüğü, havanın soğuması ve benzeri etkenlerden dolayı seyahatlere ara verme kararı aldık. 2016’da iki bayramın çok güzel zamanlara denk gelmesi uzun seyahat planları için kurtarıcımız oldu, 2017’de maalesef bu şansımız olmayacak ama tüm şartları zorlayacağız yine.

Gelelim 2017 yılıyla ilgili hayallerime. Tabi ki en öncelikli dileğim, başta oğlum olmak üzere tüm ailemin ve sevdiklerimin sağlığının, huzurunun yerinde olması. Bu dileğimin içine kendi adıma fit olmayı da dahil etmek istiyorum. 🙂 Bol bol seyahat etmek ve bu seyahatlerin daha fazla kısmına oğlumu götürebilmek. 2017 seyahat anlamında aksiliklerle başladı, umarım bu şekilde devam etmez. İki aydır bir sürü detayıyla uğraştığımız, oğlumuzla ve kendi aracımızla yapmayı planladığımız Bansko gezimiz hava muhalefeti nedeniyle iptal oldu. Daha önce de iptal olan seyahatlerimiz oldu tabi ki ama bu geziye birçok hazırlık yapmamız gerektiği için emeklerimiz boşa gitti. Bu sene gitmek istediğim ve bir kısmı planlanmış olan diğer yerler ise şöyle; yurt dışında Finlandiya, İrlanda, İskoçya, İzlanda, Sırbistan, Gürcistan, İtalyan Rivierası, Macaristan, Slovakya, Norveç, Malta, Ürdün, Güney Afrika, yurt içinde Erciyes, Mardin, Gaziantep, Akyaka, Karadeniz Yaylaları. Blogumun büyüyüp daha çok insana ulaşması, yeni projeler geliştirip fark yaratabilmek. Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada artık barış rüzgarlarının esmesi. Ve maalesef ülkemizin durumu düzelmezse, yurt dışında huzurlu bir ülkeye yerleşmek.

Bir arkadaşım “yeni yıl dileklerimi bir yere yazdığım zaman sanki daha çok gerçekleşiyor” demişti, ben de bu sene itibarıyla her yıl buraya yazıp kontrol edeceğim, bakalım ne kadarı gerçekleşecek. 🙂

Umarım yeni yıl, umutların yeşerdiği, temiz kalp ile tutulan dileklerin gerçek olduğu bir yıl olur.

deniztarhan

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: