Hafta Sonu Ne Yapsak? – Ocak 2017

Ocak ayında hafta sonları neler yapabiliriz diye düşünenler için kendi seçimlerimi çıkardım. Yılbaşı programlarına bir önerim yok, zira biz oğlumuzla evde olacağımız için araştırmadım. Güncel hafta sonu etkinlikleri için buraya tık tık! 😉

7 Ocak Cumartesi

When Did We Stop Playing

anna-laudel-contemporary-when-did-we-stop-playing-ile-kapilarini-aciyor-770x470

15 Aralık tarihinde, Berlin’de yer alan Bernheimer Gallery iş birliği ile Isabel Bernheimer küratörlüğünde gerçekleştirilecek WHEN DID WE STOP PLAYING isimli serginin açılışı ile sanatseverlere buluşacak olan Anna Laudel Contemporary, sergi programlarının yanı sıra yerli ve yabancı sanatçıların röprodüksiyonlarının ve sanat yayınlarının yer aldığı Art Shop; güncel sanatçıları desteklemek amacıyla yürütülecek olan uluslararası Misafir Sanatçı Programı ve Danimarka’nın önde gelen mücevher tasarım markası Monies’e ev sahipliği yapıyor.

Kaynak: kulturlimited

16 Aralık Cuma ~ 12 Şubat Pazar Anna Laudel Contemporary

8 Ocak Pazar

Yeni Yıl Konseriyle, Yeni Umutlara

700x900-235

Mozart, Verdi, Wagner, Çaykovski gibi ünlü bestecilerin operalarından en güzel parçaların sunulacağı ‘Yeni Yıl Yeni Umutlar’ konserinde sahne alacak solistler:
Kanada’dan Emily Dorn (soprano), Litvanya’dan Maria Lobanova (soprano), Türkiye’den Burcu Hancı (soprano) ve Gürkan Gider (tenor), Hırvatistan’dan Jelena Kordic (mezzosoprano), Güney Afrika’dan Khanyiso Gwenxane (tenor) ve Yunanistan’dan Alexandros Stavrakakis (bas).
Zorlu PSM, ünlü operalardan aryaların dünyanın 6 farklı ülkesinden gelen 7 solist tarafından seslendirileceği Yeni Yıl Konseriyle, Yeni Umutlara’yla 2017’ye coşku ve umut içinde merhaba diyor!

16:00 Zorlu PSM

Kaynak: Zorlu Center

14 Ocak Cumartesi

Mehmet Erdem 

mehmet-erdem

2012 yılında yaptığı iddialı çıkış ile tüm ödülleri tek tek toplayan ve sayısız konsere imza atıp zirveden inmeyerek Türkiye müzik camiasının en saygın isimlerinden biri olmayı başaran Mehmet Erdem, önceki yıllarda Sony Music etiketiyle yayınladığı “Herkes Aynı Hayatta” ve “Hiç Konuşmadan” albümlerinden sonra yine Sony Music tarafından yayımlanan 3. stüdyo albümü “Hepsi Benim Yüzümden” ile sevenlerinin karşısında.
Mehmet Erdem hayranlarını sürpriz düetler ve cover şarkılar bekliyor

22:00 Jolly Joker 

Kaynak: biletix

15 Ocak Pazar

Madame Tussauds Istanbul 

madame-tussauds-heykel-muzesi-istanbulda

Dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi artık İstiklal Caddesi’nde! Madame Tussauds İstanbul’da, tarihin ve günümüzün en gözde uluslararası ve ulusal şöhretleri size unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Kültürel kahramanları ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının en ünlülerini bir arada görebilirsiniz. Siz de hemen biletinizi alın bu eşsiz deneyimin bir parçası olun. En sevdiğiniz ünlülere dokunun, tarihin en önemli isimleri ile yan yana fotoğraf çektirin, eğlencenin bir parçası olun.

Kaynak: tixbox

21 Ocak – 22 Ocak 

Erciyes Kayak Merkezi

acenta

Sömestr tatilini değerlendirmek isteyenler bu haftayı ülkemizin kayak yapılabilen dağlarından birinde geçirebilir. Ben Erciyes Kayak Merkezi’ni merak ettiğim için burayı seçtim. Burası Kayseri şehir merkezine 25 km mesafede, 3916 m yüksekliğindeki Erciyes Dağı’nda kurulu bir kayak tesisidir. Kayak tesislerinin yüksekliği 2150-3400 m’dir. Mavi renkli kayak pistleri; orta derecede kayak yapanlar için, minimum % 15, maksimum % 35 eğimli, en az pist genişliği ise 30 m. Kırmızı renkli kayak pistleri; iyi derecede kayak yapanlar için ve resmi müsabaka kayak pistleri, minimum % 35, maksimum % 60 eğimli, en az pist genişliği ise yine 30 m. Siyah renkli kayak pistleri; zor pistler, minimum % 60, maksimum % 100 eğimli en az pist genişliği ise 40 ile 60 m arasında.

Kaynak: kayserierciyes

28 Ocak Cumartesi

Shamoon-Doğaçlama Müzik ve Şamanik

shamoon-konseri

Shamoon performansları, alışıldık konserlerden oldukça farklı bir deneyim vaadediyor. İzleyicilerden, performans süresince sessizlik rica edildikten sonra karartılan salon ışıkları, yerini mum ışığı ve tütsüye bırakıyor. Kısa bir meditasyon ile başlayan ve şaman ruhuyla icra edilip, doğaçlama müzik ile devam eden konserin ikinci bölümü, müziğin yanı sıra şaman şifacılığıyla da uğraşan Ayda Mehtap’ın şamanik trans dans gösterisiyle başlıyor. Her bir parçanın 15-30 dakika sürebildiği bu akış sırasında; müziğin titreşimleri manevi ilhama aracılık eder hale gelerek, izleyicileri spiritüel ve meditatif bir iç yolculuğa çıkarıyor.

21:00 CreAtolye

Kaynak: Biletix

29 Ocak Pazar

Masterpiece String Art – Kelebek

masterpiece_kelebek

Masterpiece Galata’da, cıvıl cıvıl bir atölyede, güzel müzikler eşliğinde sizi giderek popülerleşen String Art’ı deneyimlemeye çağırıyoruz. Ham bir ahşap plakayı tamamen kendi ellerinizle yalnızca 3 saat içerisinde evinizin en dekoratif parçası haline getirmek istemez misiniz? Sanatçılarımız eşliğinde ahşap plakanızı önce onlarca çeşit renkten dilediğinize boyayacak daha sonra özel olarak tasarlanmış çivi çakma aletinizi kullanırken günün gerginliğini atacaksınız. Son aşamada ise eserinizi sanatçımızın adım adım yönlendirmesi ile yüzlerce ip çeşidimizden evinize ve zevkinize uygun olanlarla doldururken kafanızı tamamen boşaltacak ve terapi gibi bir seans sonrası eserinizi tamamlayacaksınız.

13:00 Masterpiece Galata

Kaynak: Biletix

Author: hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

Bir Cevap Yazın