Hafta Sonu Ne Yapsak? – Aralık 2016

Bundan sonra her ay, bir sonraki ay için tüm hafta sonlarına, İstanbul içi ve ayda bir Türkiye’de başka bir ilde olacak şekilde etkinlik programı çıkarmaya karar verdim. Bunlar kendim için araştırırken bulduğum etkinliklerden seçtiklerim. Mümkün olanlarına kendim de gideceğim. Bazıları da daha önce deneyimleyip çok keyifli bulduğum etkinlikler olacak. Size de fikir olacağını umuyorum. Bir ay önceden planlama sebebim de biletli etkinliklerde yer kalmama durumu olmaması için. Güncel hafta sonu etkinlikleri için buraya tık tık! 😉

3 Aralık Cumartesi

Fiesta Extravaganza – Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

etkinlik-konser-ayhan-sicimoglu

Latin müziği dünyasının önemli isimlerini aynı sahnede bir araya getiren 5 saatlik Latin maratonunda Kübalı müzisyenlerden oluşan Son De Küba Orkestrası performansı ile Maestro Mehmet Ceyhan ve partneri Yonca Gülgeç’in “Salsa Cubano” dans atölyesi Volkswagen Arena’yı dev bir dans pistine dönüştürecek. Festival tadındaki Fiesta Extravaganza’da Ayhan Sicimoğlu’na vokalde Kübalı Armando Miranda, Ayşe Sicimoğlu, Mustafa Arabacı, perküsyonda Kolombiyalı Rodrigo Rodriguez, kemanda Kübalı Alfredo De La Fe ve piyanoda Perulu Cesar Correa eşlik edecek.

19:00 Volkswagen Arena

Kaynak: Biletix

4 Aralık Pazar

Üstün Dökmen ile Küçük Şeyler

kucukseyler

Gösteri Prof. Dr. Üstün Dökmen’ in akademik bilgileri ve gözlemlerini paylaşacağı, eğlenceli parodilerle renklendirilmiş, zaman zaman seyircinin katılımıyla interaktif bir boyuta taşınan, bilgilenmenin aynı zamanda çok eğlenceli bir süreç olabileceğini gösteren  teatral şov tasarlanmıştır.
Dolaylı iletişim, direkt iletişim, empatik iletişim…Toplumda bizi oluşturmada, takım kurmada, ekip olmada ve sinerji arttırmada sağlıklı iletişim ve uzlaşmanın önemi toplumda ve ailede ortaya çıkan iletişim çatışmaları ve çözüm yolları- çatışmada kültürel boyut iletişim açısından duyguları fark etme, ifade etme ve kontrol etme…

19:00 Mall of İstanbul 

Kaynak: Biletix

10 Aralık Cumartesi

MSA Bıçak Becerileri

20160322180916bannerphoto

Profesyonel şefler gibi iyi bıçak kullanmanın temel tekniklerinin gösterileceği bu derste, bıçaklarınızı keskin tutmaktan tavuk doğramaya, meyve dilimlemeden sebze kesme biçimlerine kadar tüm bıçak becerilerinin “neden ve nasıl“larını öğrenecek, kestiğiniz malzemelerle lezzetli yemekler hazırlayarak profesyonelliğe bir adım daha yaklaşacaksınız.

Öğreneceğiniz kesim teknikleri; brunoise, julienne, macedoine, allumette, chateau, chiffonade, segment, batonette, mire poix.

10:00 – 14:00 MSA

Kaynak: MSA

11 Aralık Pazar

No LAB “Modern Africa/A Rainbow Nation”

afrika-sanati-597x400

Klasik sanat galerisi çerçevesini kırmayı hedefleyen cesur sanat oluşumu No LaB, ilk temalı sergisini, Karaköy’de açtı. No LaB kurucuları, “Afrikalılar, politik ve sert geçmişlerine rağmen, matrak ve renkli eserlerle tüm küresel sanat dünyasını etkisi altına aldı. Biz de bu sanatı sıra dışı bir sunum ile Türkiye’ye taşıyoruz” dedi. Afrika sanatı 13 Aralık’a kadar Global Yatırım Holding’in Karaköy’deki galerisinde görülebilecek. Sergiye sanat sevmeyenler de davetli…

Kaynak: İndigo Dergisi

17-18 Aralık

Konya Şeb-i Arus Töreni

mevlana13

17 Aralık 2016 tarihinde akşam saat 19.00’da 743. Şeb-i Arus (Düğün Gecesi) töreni Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi salonunda düzenlenecek. 7-17 Aralık 2016 tarihleri arasında da Mevlana’yı anma  etkinlikleri ve sema törenleri her zamanki gibi düzenlenecek.

Kaynak: Günaydın Gezginler

24 Aralık Cumartesi

Masterpiece Resim “Dost”

89372f_fcbeb4cd9f9e401684f46b2437f16aac-mv2

“Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde, sonunda kendinizi bile şaşırtacak tablolar yapabilirsiniz. Daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok, hatta yapmamışsanız çok daha keyifli olabilir. Masterpiece bir resim kursu değil, resim ile dolu 3 saat geçireceğiniz bir keyif seansı… Beyoğlu Galata’da bulunan Masterpiece, müziği ve gerekli tüm malzemeleri sizin için sağlıyor. Birlikte sanat konuşacağız, tablolar yapacağız ve çok eğleneceğiz.”

13:30 Masterpiece Beyoğlu

Kaynak: Biletix

25 Aralık Pazar

Fazıl Say “Nazım” Oratoryosu

s-692d26c43a80c4dd637e259ee1c077fbbc47311d_0

Fazıl Say’ın “Nazım” başlığı altında bestelediği eser, şarkıcıların ve şiir sunucusunun yanı sıra, geniş bir karma koronun ve senfonik orkestranın ifade olanaklarını kullanırken, kimi yerde usulca duyurulan lirik bir havayı, kimi yerde yüksek ses gürlüğüyle haykıran bir toksözlülüğü içerir. Müzik, hem şiirlerin yoğun anlatım gücünü vurgulamayı üstlenmiş, hem de başlıbaşına duygusal yükselişi temsil etmiştir. “Nâzım”, opera, oratoryo gibi sahne müziklerine yakınlık göstermekte, ancak kuruluşu ve içeriğiyle onlardan ayrılmaktadır. Birbirine bağlı beş bölümden oluşan ve “özgür form” yapısıyla yaklaşık 70 dakika süren eser, makâmsal, tonal ve atonal tekniklerle genelde halk müziğimizin renklerinden yararlanmakta, şiirle müziğin görkemli bileşimini yansıtmaktadır.

20:00 Volkswagen Arena

Kaynak: Biletix

Beni facebook ve instagramdan takip edebilirsiniz.

Author: hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

Bir Cevap Yazın