Dügünden Detaylar

Evleneceklere fikir olması açısından düğünümüzden birkaç detay paylaşmak istiyorum.

Öncelikle, her şeyin başlangıcı olan davetiyemiz ile başlayayım. Davetiye olarak kartpostal düşündük. Ön yüzde kendi fotoğrafımız ve arkasında da eski tip posta kartı deseni üzerinde düğün bilgilerimizi bastırdık. Davetiye fotoğrafımızı, düğünümüzün yapılacağı yerin yakınlarında, babam çekmişti 🙂

image (1)

Yaptırdığımız yer: Girgin Davetiye

İkinci bir detay da nikah şekeri yerine kullandığımız çiçeklerdi. Biz ikimiz de doğa, çiçek, böcek seven insanlarız. Aslında ilk fikir fidan ya da, davetliler adına Tema’ya bağış yapmaktı tabi ki ama ben insanların evlerinde bizi hatırlayabilecekleri uzun ömürlü bir şey olsun istedim. O yüzden misafirlerimiz için, sukulent, kaktüs ve limondan oluşan bu güzel çiçekleri seçtim.

DENİZ ÖZGÜR_06.09.2014_069

Bunları sipariş ettiğimiz yer: Mine Flora

Gelelim gelin buketi ve damat yaka çiçeğine. Canlı çiçek tercih ettik, ancak düğünümüz İstanbul dışında olduğu için çiçeklerin solmaması gerekiyordu, o yüzden kurutulmuş çiçek olsun istedim, böylece halen evde de kullanabiliyorum 🙂

DENİZ ÖZGÜR_06.09.2014_084

Çiçeklerimizi yapan yer: Vesaire

Düğünde anı defteri de olmazsa olmazlardan. Arkadaşlarınızın düğünde sizin için yazdıklarını sonradan okumak çok keyifli oluyor. Biz klasik bir defter yerine davetiyemizin konseptinden devam ettik ve farklı ülkelerde ve şehirlerde çekildiğimiz fotoğraflarımızı kartpostal olarak bastırdık ve arkalarına yazı yazmalarını istedik. Bahaneyle kendi fotoğraflarımızın basılı versiyonları elimizde oldu, hem de arkalarında sevdiklerimizden güzel dileklerle. 🙂

DENİZ ÖZGÜR_06.09.2014_070

Amerikan tipi posta kutusu daha şık olurdu ama Türkiye’de bulamadım, Mudo’da bu kutuyu görünce yurt dışından da sipariş vermeye gerek duymadım. Bence böyle de fena olmadı.

Düğün öncesi gelinliğin asılı olduğu fotoğraflar bir klasiktir ve fotoğraftaki gizli özne de bana göre askıdır. İşte bu yüzden gelinlik askıma da özendim ve bu dünyalar tatlısı askıyı yaptırdım.

DENİZ ÖZGÜR_06.09.2014_040

Sipariş için: Love Knot Events

Son olarak, düğün fotoğrafçımızdan bahsedeyim. Fotoğraf konusu en önemli detay bence, bu yüzden düğün için iki ayrı fotoğrafçımız vardı. Birincisi benimle kuaförden itibaren birlikte olan ve daha sonra eşimle ikimizin fotoğraflarını çeken, düğünde de özel anlarda yine bizimle olan fotoğrafçımız Defne Burat. Diğeri de tüm düğünümüzün fotoğraflarını çeken düğünün gerçekleştiği şehirdeki yerel bir fotoğrafçı idi.

Beni facebook ve instagramdan takip edebilirsiniz.

hohhoyyt

Merhaba, ben Deniz Tarhan. Yazılımcıyım, dalarım, kayarım, yemek yaparım, hayal kurarım, seyahat ederim, fotoğraf çekerim, tiyatro severim. Eşine ve oğluna aşık bir anneyim. En büyük CimBom!

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: